09. 10. 2019 14:05 , článok bol aktualizovaný 09. 10. 2019 19:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

V prípade zadržaných mobilov sudcov začali trestné stíhanie

Komisia na súdnej rade si pozvala na zasadnutie piatich sudcov namočených do aktuálnej kauzy.

Na snímke Monika Jankovská
Na snímke Monika Jankovská Foto: TASR/Dano Veselský

V súvislosti so zadržanými mobilmi sudcov riaditeľ NAKA dal svojim rozkazom zriadiť pracovnú skupinu "Hmla", ktorá sa zaoberá vyšetrovaním prípadu. Je zložená z vyšetrovateľa, operatívcov a analytika. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

V prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci pre viaceré trestné činy, zatiaľ nebola obvinená žiadna konkrétna osoba.

Komisia na Súdnej rade si na budúci pondelok pozvala na zasadnutie piatich sudcov namočených do aktuálnej kauzy okolo Moniky Jankovskej, aby podali vysvetlenie. Pozvanie dostane aj samotná Jankovská.

Sudcovia ale majú právo pozvanie odmietnuť. Komisia si zároveň vyžiadala aj uznesenie o začatí trestného stíhania v tejto veci, prípadne možnosť nahliadnuť do spisu. Po tom následne príjmu ďalsie kroky.

Mobilný telefón odovzdala polícii už bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti a sudkyňa Monika Jankovská (Smer-SD), zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov a jedného prokurátora.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik tento týždeň nevedel povedať, kedy padne rozhodnutie v prípade sudcov a prokurátora, ktorým mali byť odobraté mobily. "Spis si prokurátorka vyžiadala, preskúma spis a bude na jej rozhodnutí, či sú tam dôvody na vznesenie, alebo nie sú," odpovedal novinárom v súvislosti s tým, či budú vznesené obvinenia.

Viac v reportáži Reného Medzihradského

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?