17. 10. 2019 15:10 , článok bol aktualizovaný 17. 10. 2019 18:53 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pozrite si celý rozhovor s agentom, vďaka ktorému vznikol odposluch Gorila

Peter Holúbek nám v rozhovore prezradil, čo si myslí s odstupom času o celej kauze.

Peter Holúbek
Peter Holúbek Foto: TV Markíza

Všimol si, že pred vedľajším vchodom parkujú často vládne limuzíny a známe tváre z politiky a biznisu a stretávajú sa v susednom byte, s ktorým sa delí o spoločnú stenu. Okamžite informoval svojich nadriadených a dostal povolenie na odposluch od súdu.

Tu si môžete pozrieť celý rozhovor s Petrom Holúbekom

 

Kedy si pustí Gorilu verejnosť aj so zvukom jej tvorca Peter Holúbek netušil. Počítal však s tým, že si narobí veľa nepriateľov aj medzi politikmi.

Nahrávka, za ktorú sa mali údajne ponúkať obrovské cifry, sa objavila 15. októbra.

Podľa Holúbeka však finančnú hodnotu na vydieranie už asi nemá. To, že si ju môže dnes vypočuť zadarmo každý, bývalého príslušníka SIS neprekvapuje. V rozhovore s nami si aj zavtipkoval, keď sa dozvedel, ako sa o jeho tvorbe rozpráva v inej nahrávke Marian Kočner.

Nahrávka je na svete a vyvolala poriadny rozruch, viacerí aktéri, ktorí v nej majú účinkovať si ju nechcú ani len vypočuť. Argumentujú napríklad tým, že na nahrávke chýbajú časti, ktoré sú v prepisoch, čo by mohlo naznačovať, že s ňou niekto manipuloval.

Nápomocný vyšetrovateľom by mohol byť aj Peter Holúbek, ktorý vie o nahrávke zrejme najviac

Čo sa dostalo na verejnosť treba podľa šéfa SIS porovnať s prepisom a originálom. A to je ale problém. Nariadením súdu je Gorila už niekoľko rokov skartovaná.

Čo s ňou teraz? Ak bola podľa autora Gorily vyhotovená v súlade so zákonom, s požehnaním nadriadených z SIS a dokonca aj povolením zo súdu, nemôže iný súd po rokoch označiť Gorilu za vecne zle zdôvodnenú. „Tak potom niekto musí niesť zodpovednosť za to, že sú vecne zle zdôvodnené, niekto to podpísal v SIS-ke, nejaký sudca to schválil," dodal Holúbek.

Pozrite si aj reportáž redaktora Braňa Tomagu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?