18. 10. 2019 19:30 | KOŠICE/TV Markíza{TASR

Protestovalo sa aj v Košiciach: Žiadali dôveryhodnú vládu a vyšetrenie vraždy

Ľudia si vypočuli úryvky zo zverejnenej údajnej nahrávky.

Protest v Košiciach.
Protest v Košiciach. Foto: TVNOVINY.sk

Za spravodlivé Slovensko prišlo v piatok podvečer na Hlavné námestie v Košiciach demonštrovať viac ako 500 ľudí. K požiadavkám protestu iniciatívy Za slušné Slovensko patrí odstúpenie osôb z funkcií v súvislosti s korupčnými kauzami. Podujatie, ktoré trvalo necelú hodinu, prebehlo pokojne a bez incidentov.

"Dôvod, prečo sme sa takto narýchlo rozhodli zorganizovať tento protest, sú dve nahrávky, ktoré boli zverejnené tento týždeň. Ak sa potvrdí pravosť ich obsahu, bude to dôkaz obludnej korupcie na najvyšších priečkach nášho štátu," uviedol pre TASR jeden z organizátorov Jakub Ivančo.

Protest reaguje na zverejnenie nahrávky Gorila, nahrávky rozhovoru bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku a podnikateľa Mariana K. i prepisy údajnej komunikácie cez aplikáciu Threema medzi bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou a Marianom K. Na úvod protestu púšťali záznamy z oboch nahrávok.

K požiadavkám iniciatívy patrí naďalej nová dôveryhodná vláda, vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, a vyšetrenie káuz, o ktorých písal. Zároveň iniciatíva žiada o odstúpenie z funkcie sudkyňu Moniku Jankovskú, prokurátora Dobroslava Trnku a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára vyzýva na okamžité konanie a predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi adresuje výzvu na odchod z politiky.

Viac uvidíte v reportáži Dušana Tokačíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?