20. 10. 2019 19:00 | RADAVA/TV Markíza

Počas nakrúcania tejto reportáže sa stalo niečo nezvyčajné

Mladej farmárke zmizli z maštale dve jalovice.

Ukradnuté jalovice sa odrazu zajavili na ceste.
Ukradnuté jalovice sa odrazu zajavili na ceste. Foto: TV Markíza

Ukradli jej časť rodiny. Aspoň tak opísala mladá farmárka krádež jej dvoch jalovíc. Aby ich dostala späť, bola ochotná spraviť takmer všetko. Počas nakrúcania našej reportáže, kde prosila verejnosť o pomoc, sa ale stalo niečo nečakané.

Mária miluje zvieratá a tak sa rozhodla, že popri práci bude farmárčiť. Kúpila dve jalovice, ktoré sú určené len na mlieko. Obe žili v jej stajni.

Za ten čas, čo ich mala, si ich obľúbila natoľko, že boli ako členovia jej rodiny. V piatok sem ale niekto prišiel a obe ukradol.

"To museli byť kravy na objednávku, to nebolo len tak, že idem ukradnúť kravu. Tie kravy sú na mlieko. Sú riadne označené, s čipmi. Ja ich mám riadne registrované na farme. Majú ušné známky čiže tie kravy registrujú," hovorí Mária Rybárová, majiteľka jalovíc.

Vylúčené je aj to, že by zo zamknutej maštale odišli bez cudzej pomoci.

"To musel byť nejaký človek, čo sa zaoberá hospodárskymi zvieratami, čo s nimi vie narábať," hahlas uvažovala nad zlodejom.

Keby ich ale aj chcel za dobrú cenu predať, má problém. Chýbajú mu totiž papiere.

"Keď ich budú chcieť predať, otrhajú im ušné známky, vyrežú im ich a niekam ich predajú na načierno," dodala.

Nešťastná majiteľka za pomoci rodiny a priateľov hľadala jalovice v celom okolí. O pomoc žiadala, koho mohla. Kontaktovala políciu aj médiá.

Počas našej reportáže ale nastal zvrat. Jalovice sa vrátili domov.

Zrazu kráčali cez pole od obce Veľké Lovce.

Mária Rybárová, majiteľka jalovíc: "Tie kravy boli niekde zatvorené. Niekto ich kŕmil a ten dotyčný sa naplašil a kravy vypustil. Lebo my sme všade na sociálnych sieťach, po instagrame, po facebooku, všade vo všetkých možných skupinách zdieľali, že nám zmizli dve jalovice," tvrdila majiteľka.

Radosť ktorú pri ich návrate Mária prežívala, by sa dala prirovnať k výhre jackpotu.

"Zamknem ich na 30 zámkov, spať budem dnes v maštalim," dušovala sa.

Príbehu so šťastným koncom ale stále chýba jedna odpoveď, ktorú by aj Mária rada poznala. Ak ste videli niekoho, kto jalovice ukradol a následne vypustil, zavolajte na policajné číslo 158. Podobná krádež sa totiž môže opakovať u niekoho iného.

Pozrite si aj reportáž Mareka Šilhavíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?