20. 10. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Slováci sa doťahujú na Afričanov: Zákaz prieskumov pred voľbami sa má predĺžiť

V parlamente je návrh na zákaz zverejňovania prieskumov celých 50 dní pred voľbami.

Ilustračná snímka z parlamentu.
Ilustračná snímka z parlamentu. Foto: TVNOVINY.sk

Slováci sa doťahujú na Afričanov. V dĺžke moratória na predvolebné prieskumy. V parlamente je návrh na zákaz zverejňovania prieskumov celých 50 dní pred voľbami. V Európskej únii takéto obmedzenie nemá obdoby. 

Chcel v prieskumoch poriadok, ostalo len pri reštrikcii. Tak vyzerá finálny návrh, ktorý avizoval Andrej Danko. To je naozaj celé. Výmena jedného čísla.

Aktuálnych 14 dní sa im zdá málo, pôvodne navrhovaných 30 dní stále málo, koalícia chce presadiť 50-dňové moratórium, čím sa pomaly ale isto doťahujeme na africký Kamerun.

Formálne návrh predložila trojica koaličných poslancov na výbore pre verejnú správu ako pozmeňovák k inému zákonu. Takzvaný prílepok. V SNS a Smere sú o úžasnosti návrhu presvedčení, len v  Moste to také jednoznačné nie je.

Päťdesiat dní dlhé obmedzenie je sporné nielen z pohľadu európskej tradície, ale aj ústavnosti.  Celú vec budú poslanci riešiť na budúci týždeň. Ak prejde, poslednýkrát budeme môcť výsledky prieskumov zverejniť krátko po troch kráľoch a do volieb už nič. Čísla budú mať len politici, ktorí si zisťovanie verejnej mienky nepochybne objednávať budú.

Reportáž pripravila Martina Töröková

 
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?