21. 10. 2019 07:08 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jankovská pri odchode z ministerstva dostala tisíce eur

Ministerstvo spravodlivosti tají presnú výšku odstupného.

Monika Jankovská
Monika Jankovská Foto: TASR/TV Markíza

Neodišla naprázdno. Monika Jankovská pri odchode z funkcie štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti dostala odstupné tisíce eur. Rezort nijako neporušil zákon, odmieta však prezradiť presnú sumu, hoci podľa zákona musí, informujú Aktuality.sk.

Portál sa zaujímal o to, koľko extajomníčke, ktorá si vymenila tisíce správ s Marianom Kočnerom, vyplatili nielen na odstupnom, ale aj na odmenách počas celého výkonu jej funkcie. Z ministerstva iba prišla odpoveď, že Jankovská dostala odstupné aj odmeny v zmysle zákona o štátnej službe. 

Výška odstupného aj ročnej odmeny sa počíta ako násobok funkčného platu štátneho zamestnanca. Jankovská podľa svojho zverejneného majetkového priznania zarábala asi 2250 eur mesačne. Keď po zverejnení jej komunikácie s Kočnerom opúšťala ministerstvo, vznikol jej nárok na odstupné vo výške trojnásobku platu. Prilepšila si tak zhruba o necelých 7000 eur, vypočítal portál.

Podľa zákona mohla Jankovská každý rok dostať odmenu až do výšky pätiny jej ročného platu, čo je v jej prípade asi 5500 eur. Háčik je v tom, že o výške odmeny pre štátneho tajomníka rozhoduje sám minister, ktorý ju môže odklepnúť v plnej výške, ale tiež má možnosť nepodpísať ani euro, dodávajú Aktuality.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?