Live
Sledujte NAŽIVO: V Bratislave sa protestuje za morálku v politike a zdravé vysokoškolské prostredie
Sledujte tu
29. 10. 2019 11:00 , článok bol aktualizovaný 29. 10. 2019 17:52 | BRATISLAVA/TASR

Glváč pre komunikáciu s Kočnerom zatiaľ neodstúpil, Fico za ním stojí

Povedal, že nebude napĺňať Matovičov scenár.

Martin Glváč a Robert Fico.
Martin Glváč a Robert Fico. Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) nateraz ostáva vo svojej funkcii. Vyzýva všetkých, ktorí mali akýkoľvek kontakt s Marianom Kočnerom, aby sa vzdali svojich mandátov, a on v tom prípade urobí to isté. Povedal to na utorkovom brífingu spolu s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom. Ten uviedol, že bude stáť pri akomkoľvek rozhodnutí Glváča.

Pozrite si reportáž Viktora Serebryakova

 

Glváč tiež novinárom povedal, že Mariana Kočnera pozná viac ako 20 rokov, ku komunikácii s ním sa nebude vyjadrovať až do vyjadrenia orgánov činných v trestnom konaní k jednotlivým záležitostiam komunikácie. Údajná komunikácia je podľa neho používaná účelovo len na členov strany Smer-SD.

Podpredseda parlamentu vyhlásil, že sa o zotrvaní vo svojej funkcii rozhodne a v krátkom čase dá vedieť. "Samozrejme, budem konať tak, aby som nepoškodil strane Smer-SD," dodal. Poďakoval sa koaličným partnerom, že k schôdzi pristupovali tak, ako garantovali.

"Ako predseda strany Smer mám povinnosť stáť pri mojich ľuďoch v dobrom aj v zlom. Vážim si prácu, ktorú robil a robí Martin Glváč," povedal Fico. Médiá podľa jeho slov uplatňujú selektívnu zodpovednosť. Nesúhlasí s tým, že zodpovednosť sa vyvodzuje len voči predstaviteľom Smeru-SD. Fico si myslí, že médiá by rovnako mali pristupovať napríklad k Richardovi Sulíkovi, ktorý sa stretával s Marianom Kočnerom, Igorovi Matovičovi, ktorý je daňový podvodník, či k Andrejovi Kiskovi, ktorý podľa Fica "by ukradol aj mŕtvemu topánky".

Líder OĽaNO Matovič vyjadrenia Fica a Glváča kritizoval. Skonštatoval, že v Smere-SD podceňujú svojich voličov a myslia si, že "žerú seno".

Glváč mal v utorok čeliť odvolávaniu na mimoriadnej schôdzi parlamentu. Poslanci však neschválili program rokovania, ktorého jediným bodom malo byť odvolávanie Glváča z funkcie pre jeho údajnú komunikáciu s Marianom Kočnerom, ktorý je obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Komunikáciu medzi Glváčom a Marianom Kočnerom cez aplikáciu Viber zverejnil minulý týždeň líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Podľa neho z nej vyplýva, že mal Glváč vedieť o viacerých kauzách, napríklad aj o tom, že si Marian Kočner nominoval svojho človeka do funkcie zástupcu riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Matovič tvrdí, že Glváč klamal o tom, že sa s podnikateľom od roku 2012 nestretol.

Glváč tvrdenia odmietal, podal pre ne aj trestné oznámenie. Tvrdil, že líder OĽaNO pácha trestnú činnosť, ak zverejňuje jeho údajnú komunikáciu. Trval na tom, že sa s Marianom Kočnerom nestretol od roku 2012.

Senát Špecializovaného trestného súdu však povolil prepis údajnej komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema ako dôkaz v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. Komunikácia sa napokon čítala na pondelkovom (28. 10.) pojednávaní.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?