29. 10. 2019 14:56 , článok bol aktualizovaný 29. 10. 2019 19:33 | BRATISLAVA/TV Markíza

V bratislavskom dome seniorov vraj okrádali ľudí o byty. Vedenie zariadenia to odmieta

Kontrola našla v tomto zariadení ďalších 79 porušení.

Riaditeľka domu seniorov obvinenia odmieta.
Riaditeľka domu seniorov obvinenia odmieta. Foto: TV Markíza

Dôchodcov mali okrádať o byty. Opozičná poslankyňa Natália Blahová prišla s vážnymi obvineniami voči vedeniu domu jedného z bratislavských domov dôchodcov. Zariadenie pre seniorov je podľa nej podozrivé z viacerých porušení zákona, čo mali potvrdiť aj kontroly. Blahová už na všetko upozornila políciu a prokuratúru. Vedenie domu seniorov ale všetky obvinenia odmieta a poslankyňu k sebe pozývajú na návštevu.

Vážne podozrenia, o ktorých hovorí Natália Blahová, sa týkajú zariadenia pre seniorov Steffi v bratislavskom Prievoze. Dôchodcovia tam majú podľa poslankyne katastrofálne podmienky.

Ľudia, ktorí musia držať prísne diéty, vraj žijú na sáčkových polievkach, trpia dehydratáciou a v objekte je nečistota.

Väčšinu z týchto podozrení mali potvrdiť štátne kontroly. Prípad sa ale aj vďaka poslankyni dostal na stôl aj vyšetrovateľom. Blahová totiž tvrdí, že v zariadení nútili dôchodcov prepisovať svoje byty.

„Senior, klient zariadenia, prepísal svoj byt, svoju nehnuteľnosť za nejakú marginálnu sumu na akéhosi bieleho koňa a o pár mesiacov tento biely kôň za násobne vyššiu cenu tento byt predal za trhovú cenu," tvrdí Blahová.

Upozorňuje tiež, že za domovom pre seniorov stojí Štepánka Mádlová, známa z kauzy Privilégium. Súd ju v minulosti odsúdil za subvenčný podvod, no neskôr dostala prezidentskú amnestiu.

Obvinenia opozičnej poslankyne sme sa vybrali overiť si do domu dôchodcov.

Štepánka Mádlová všetky obvinenia odmietla, na kameru sa ale vyjadrila jej dcéra, ktorá oficiálne dom pre seniorov riadi. Tvrdí, že dokážu svoju nevinu a trvá na tom, že „klienti v domove umierajú slušne a čisto".

Riaditeľka domu dôchodcov odmieta aj obvinenia z prepisovania bytov. Dôchodcom vraj iba pomáhali sprostredkovať predaj nehnuteľností. Odmieta, že by z toho zariadenie malo akýkoľvek prospech.

„Všetky pochybenia, ktoré boli zistené, boli odstránené a fungujeme ďalej," uviedla riaditeľka domu dôchodcov. Poslankyňa Blahová poukázala aj na fakt, že len v priebehu jedného roka zomrelo v tomto zariadení jedenásť klientov. Riaditeľka si nemyslí, že by išlo o vysoké číslo.

Viac zrejme ukážu výsledky vyšetrovania. Vedenie domu dôchodcov sa nebráni ani poslaneckej kontrole.

„Je neskutočné, že takéto zariadenie stále môže existovať, ja si myslím, že to zariadenie malo byť zrušené po prvej kontrole," dodala Blahová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?