08. 11. 2019 19:15 | LEVICE/TV Markíza

Cesta vlakom domov sa zmenila na hotové peklo, žene ukradli zarobené peniaze v zahraničí

Pani Mária z dedinky Beša opatruje bezvládnu dôchodkyňu v Rakúsku.

Pani Mária.
Pani Mária. Foto: TVNOVINY.sk

Cesta domov sa zmenila na hotové peklo. Ženu, ktorá sa vracala z náročnej práce v zahraničí, vo vlaku okradli dvaja cudzinci. Obrali ju o ťažko zarobené peniaze aj doklady.

Pani Mária z dedinky Beša opatruje v Rakúsku bezvládnu dôchodkyňu. Na ostatnú cestu z Bratislavy domov nezabudne. Na Hlavnej stanici sa o to postarali dvaja asi 30-roční cudzinci.

"Elegantne oblečení, ale tmavšej pleti a rozprávali tak po srbsky či po rusky. Zobrali mi kufor, že mi pomôžu hore. Dobre. Ďakujem. Tak som im poďakovala. Nepustil mi kufor. Už sme boli hore vo vlaku a on mi ťahal ten kufor hore. Hovorím prosím vás, vráťte mi kufor," opísala Mária Besseová.

Keď jej ho napokon horko-ťažko vrátili, sadla si do prázdneho kupé. Bolo asi pätnásť minút pred odchodom vlaku. Uľavilo sa jej, že cudzinci odišli ďalej. Muži však obeť nenechali len tak na pokoji. Po chvíli za ňou prišli znovu.

Z ničoho nič jej povedali, že kufor nemôže mať položený na podlahe a hodili jej ho surovo hore. Začala sa brániť.
"Vyskočila som a hovorím im, veď mi zlomíte kufor. Keď som sa postavila, ten druhý do mňa zozadu drgol. Tak ma sotil, že som sa zľakla a nevedela sa otočiť," pokračovala Mária.

Po umelo vyvolanom chaose odišli. Vydýchla si. No keď prišla sprievodkyňa a pýtala lístky, prišlo prekvapenie.

"Ja som otvorila kabelku, hľadám peňaženku a peňaženka nikde...Celý vlak sme prešli. Popozerali, lebo by som ich poznala," dodala Mária Besseová.

Reportáž nakräcal Karol Mindák

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?