07. 11. 2019 15:03 , článok bol aktualizovaný 07. 11. 2019 18:30 | KOŠICE/TASR

V Košiciach sa zrazil osobný vlak s lokomotívou, dve osoby sa zranili

Zisťujeme podrobnosti.

Zrážka vlaku s lokomotívou.
Zrážka vlaku s lokomotívou. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Štvrtkovú zrážku vlakov v Košiciach vyšetruje oddelenie železničnej polície ako prečin všeobecné ohrozenie. Informuje o tom krajské riaditeľstvo policajného zboru na sociálnej sieti s tým, že obe zranené osoby po ošetrení previezli na ďalšie vyšetrenie do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach. Podľa hovorkyne nemocnice Ivany Vaněkovej si ich zranenia nevyžiadali hospitalizáciu.

„Dnes, v čase o 14.12 h došlo v železničnej stanici Košice pri Stavadle č. 3 k zrážke osobného vlaku s tam odstaveným vlakom HDV zálohy. V čase zrážky sa v osobnom vlaku nachádzalo približne 50 osôb plus personál. Došlo k zraneniu dvoch osôb, a to jedného cestujúceho a vlakvedúceho osobného vlaku,“ uviedla polícia. Podľa Vaněkovej ich v nemocnici ošetrili ambulantne. Na mieste zasahovali aj hasiči.

 

Osobný vlak (Os) 6420, ktorý sa zrazil so zálohou – posunovacím rušňom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), smeroval z Košíc do Moldavy nad Bodvou. Ako predtým pre TASR uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč, po strete sa jeden z vozňov vykoľajil, no aj keď zostal na kolesách, bol mierne naklonený. Podľa jeho slov bola dychová skúška rušňovodiča negatívna.

Zrážka si vyžiadala aj obmedzenia vo vlakovej doprave, odrieknuté boli vlaky Os 6420, Os 6423, Os 8811 aj REX 1907. Náhradnú autobusovú dopravu zabezpečili pre odrieknuté vlaky Os 6424 a Os 6427.


Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?