12. 11. 2019 10:44 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Polícia navrhla obžalovať Juditu (16) z vraždy spolužiaka. Motív jej činu ostáva záhadou

Tínedžerka tvrdí, že si nič nepamätá.

Juditu (16) predvádzajú pred sudcu.
Juditu (16) predvádzajú pred sudcu. Foto: TV Markíza

Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy 16-ročného Tomáša, ktorú pripisujú jeho spolužiačke Judite. Prípad, ktorý otriasol verejnosťou, stále zahaľuje tajomstvo.

Tragédia sa stala ešte na jar. Šestnásťročná Žilinčanka vtedy zavolala na tiesňovú linku, že ju aj jej spolužiaka napadol v byte falošný odpočtár elektriny. Na tele obete našli 51 bodných rán. Neskôr polícia obvinila práve Juditu. Existovalo podozrenie, že vrah aj obeť boli pod vplyvom návykových látok.

„Vyšetrovaním nebolo zistené použitie alkoholu, ani iných návykových látok ani u obvinenej, ani u poškodeného," povedal nám ešte v septembri žilinský prokurátor Matúš Harkabus.

Hoci polícia celý spis už odovzdala do rúk prokurátora, svetlo do prípadu veľmi nevniesla. Naďalej ostáva záhadou najmä motív činu. Judita tvrdí, že si nič nepamätá.

„Poverený vyšetrovateľ KR PZ v Žiline návrhom na podanie obžaloby ukončil vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu vraždy, z ktorého je obvinená 16-ročná Žilinčanka. Spis predložil dozorujúcemu prokurátorovi," uvidela k prípadu žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Keby bola Judita dospelá, hrozilo by jej v prípade dokázania viny 20 až 25 rokov za mrežami. Mladistvým sa to znižuje na polovicu.

Reportáž pripravila Zuzana Gadušová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?