Live
Sledujte NAŽIVO: V Bratislave sa protestuje za morálku v politike a zdravé vysokoškolské prostredie
Sledujte tu
14. 11. 2019 17:13 , článok bol aktualizovaný 14. 11. 2019 17:47 | MLYNKY, MURÁŇ/TV Markíza, TASR

VIDEO: Voda zatopila známu dedinu v Slovenskom raji

Jej obyvatelia museli prespať u príbuzných.

Pohľad na zatopené Mlynky v Slovenskom raji.
Pohľad na zatopené Mlynky v Slovenskom raji. Foto: TV Markíza

Niekde museli pre mohutné záplavy opustiť svoje domovy, inde sa dala do pohybu zem. Slovensko prekvapilo to, čo na sklonku zimy nebýva zvykom - povodne a zosuvy pôdy.

Pohroma po sebe zanechala zničený majetok aj nešťastných ľudí. A to hlavne v obci Mlynky v Slovenskom raji. Ľudia mohli prenocovať v miestnej telocvični, niektorí spali u príbuzných.

Výdatné dažde podmyli svah. Časť z neho, hneď vedľa cesty, sa zosunula, úsek cesty medzi Tisovcom a obcou Muráň uzavreli. Všetka technika je v pohotovosti, obchádzky pre vodičov sú dlhé. Viacerí o odstávke cesty nevedeli a otáčali sa pri zátarasách.

Od rána boli na ceste chlapi aj stroje, vyzerá to tak, že by po ceste už mohli prechádzať osobné autá. Aby mohli zrušiť všetky obmedzenia, musia urobiť podrobný geologický prieskum podložia.

Podľa aktuálnych informácií by mali cestu sčasti sprejazniť v piatok (15. 11.). Až do otvorenia komunikácie premávajú autobusy SAD Lučenec po obchádzkových trasách, ktoré na jeden spoj predstavujú 66 kilometrov a 75 minút jazdy navyše. „Nahradiť sa nepodarilo len spoj 601471/16,“ konštatuje kraj.

Nakrúcali Marek Vnenčák a Martina Kašiarová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?