16. 11. 2019 13:43 , článok bol aktualizovaný 16. 11. 2019 17:10 | NITRA/TV Markíza

V Kolíňanoch pochovali prvé dve obete z autobusu - Marianu (†21) a Alexa (†16)

Smútok prežíva celá dedina. Nebohej Mariane a Alexovi prišli dať posledné zbohom stovky ľudí. Najbližší, rodina, spolužiaci i kamaráti.

V Kolíňanoch pochovali prvé obete z autobusu
V Kolíňanoch pochovali prvé obete z autobusu Foto: TV Markíza

Kolíňany boli dnes v slzách. Pochovali tam prvé obete tragickej havárie autobusu, pri ktorej zomrelo dvanásť ľudí. Deväť obetí pochádzalo práve z obce Kolíňany. Po zádušnej omši sa navždy rozlúčili s 21- ročnou Marianou a šestnásťročným Alexom.

Smútok prežíva celá dedina. Nebohej Mariane a Alexovi prišli dať posledné zbohom stovky ľudí. Najbližší, rodina, spolužiaci i kamaráti.

Nehoda sa stala 13. novembra popoludní v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce. Marianna i Alex boli medzi cestujúcimi, ktorí zrážku autobusu s nákladiakom neprežili. Plne naložené nákladné auto sa vraj na ceste rozhýbalo a prešlo do protismeru, kde narazilo do bočnej strany autobusu.

Pri nehode sa zranilo dvadsať cestujúcich a zomrelo sedem dospelých a päť tínedžerov. V novozámockej nemocnici stále bojuje o život pätnásťročný chlapec. Je v umelom spánku a jeho stav je kritický. Zajtra bude v Kolíňanoch zádušná svätá omša za všetkých zosnulých. Po nej pochovajú ďalšie dve obete havárie.

Pozrite si reportáž

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?