20. 11. 2019 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Od mužov vylákali intímne fotky, potom ich vydierali. Osem obvinených spoznalo tresty

Celkovo takto získali státisíce eur.

Obvinení členovia skupiny.
Obvinení členovia skupiny. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Osem ľudí podľa banskobystrického okresného súdu vytvorilo prešpekulovaný modus operandi.

Nachytať sa dalo približne dvesto mužov. Najprv si s neznámym dievčaťom písali, potom jej poslali aj fotky intímnych častí tela.

Následne im prišla SMS správa, že to poslali maloletému dievčaťu s vyhrážaním, že to dajú do televízie.

Podobný scenár opakovala skupina ľudí dlho. Od mužov pýtali peniaze, tí v snahe zachrániť si dobrú povesť načierali poriadne hlboko do peňaženiek. Istý pán zaplatil viac ako dvadsať tisíc eur. Celkovo takto získali státisíce eur.

Miroslav, ktorý ako jediný z odsúdených sedí vo väzbe, v stredu dostal 13-ročný nepodmienečný trest. Usvedčila ho najmä výpoveď bývalého „parťáka".

Práve Adam od začiatku s vyšetrovateľmi spolupracoval a vyrozprával im podrobnosti vydieračského plánu. Dnes si vypočul, že za mrežami strávi päť rokov.

Najvyšší trest dostala družka odsúdeného Miroslava, ktorá ale pred políciou uniká. Rozhodnutia o trestoch vyvolali medzi obhajcami nesúhlas.

Podľa toho, čo vieme, aj prokurátor navrhoval v niektorých prípadoch iba podmienečné tresty.

Okrem toho, že súd podľa obhajcov uložil neprimerané tresty, prikázal odsúdeným, aby uhradili škodu. Tá sa šplhala do státisícových výšok.

Rozsudok ale nie právoplatný, všetci obhajcovia sa voči nemu odvolali. V ďalšom kroku teda bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?