22. 11. 2019 14:32 | BRATISLAVA/TASR

Premiér pre Naďa zvolal bezpečnostnú radu. Jeho aktivity preveria príslušné orgány, povedal

Zdôraznil, že predmetom rokovania BR neboli iba medializované informácie o vznesenom obvinení.

Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: TASR

Či aktivity Jaroslava Naďa predstavujú bezpečnostné riziko pre štát, preveria príslušné orgány. Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) to skonštatoval po piatkovom mimoriadnom rokovaní Bezpečnostnej rady (BR) SR, ktorú zvolal v súvislosti s podozrením zo spáchania trestného činu, ktorého sa Jaroslav Naď mal dopustiť vo veci ohrozovanie utajenej skutočnosti.

Premiér zdôraznil, že predmetom rokovania BR neboli iba medializované informácie o vznesenom obvinení. "Rokovanie BR som zvolal preto, že aktivity konkrétneho pána, ktoré sa nediali posledný mesiac, sú komplexnejšieho charakteru a dotýkajú sa oblasti obrany, obranného priemyslu a bezpečnosti SR. Preto bolo na mieste, aby som sa uistil, že tí, čo majú konať, konajú, a všetko prebieha tak, ako má," povedal Pellegrini.

Odmietol špecifikovať informácie z rokovania BR, informoval však, že akonáhle predseda Výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva (VS) zvolá rokovanie výboru, budú informovaní poslanci tohto výboru. "Takisto všetci traja ústavní činitelia dostanú budúci týždeň komplexnú informáciu," uviedol.

Odmietol politické zasahovanie, nekoná sa podľa neho žiadna nadpráca. "Prosím, keby sa to prestalo prezentovať ako útok štátu na nevinného občana," zdôraznil.

Oznamovateľom údajného ohrozovania utajovanej skutočnosti je šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar. Ten na Jaroslava Naď podal i ďalšie trestné oznámenie, týkajúce sa podnikania obvineného. Jaroslav Naďa považuje obvinenia za absurdné a nepodložené. Za Balciarovou aktivitou vidí pomstu za to, že poukazoval na podozrenia týkajúce sa majetku šéfa VS.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?