23. 11. 2019 11:18 , článok bol aktualizovaný 23. 11. 2019 14:53 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Na sociálnej sieti sa šíri závažný hoax o ďalšej vražde ženy

Za šírenie poplašnej správy hrozí dvojročný trest vo väzení.

Ďalšia vražda sa podľa nepravdivej správy mala stať v bratislavskom prístave.
Ďalšia vražda sa podľa nepravdivej správy mala stať v bratislavskom prístave. Foto: TASR

Po brutálnej vražde Violy Macákovej sa na sociálnych sieťach začali šíriť nepravdivé správy o ďalších podobných prípadoch. Polícia upozornila najmä na závažný hoax o ďalšej mimoriadne násilnej vražde, ku ktorej malo dôjsť v bratislavskom prístave.

V statuse na Facebooku, ktorý šírili viacerí ľudia, sa píše, že „rovnako znásilnená, umučená a znetvorená sa našla aj tretia žena v prístave." V správe sa ďalej píše, že polícia o tom vie, ale z taktických dôvodov to zapiera, aby tak neohrozila vyšetrovanie vraždy Violy Macákovej.

"Nič z tohto nie je pravda, čo sme si preverili operatívne aj v pokročilej nočnej hodine. Touto osobou sa budeme intenzívne zaoberať, tu naozaj končí každá sranda," napísala polícia na facebooku.

Portál O médiách zistil, že najväčšou šíriteľkou správy bola Anet S. Správu vymazala až po 16 hodinách, priznala, že nepozná zdroj a vlastne ani netuší, či išlo o pravdivú informáciu. Za šírenie poplašnej správy jej hrozí dvojročný trest vo väzení. 

Keď sa ale raz niečo na internete začne šíriť, zastaviť sa to dá už veľmi ťažko. Polícia preto ľudí varuje pred ďalším zdieľaním neoverených informácií, nakoľko ide trestný čin.

"Akékoľvek správy o tom, že sa v Bratislave rozmohli vraždy alebo že ženám hrozí bezprostredné nebezpečenstvo, sú klamstvom. Ich autori sa odvolávajú na svoje údajné a tajné zdroje z polície. Ďalší ľudia tieto správy bezhlavo šíria ďalej," uviedla polícia.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?