28. 11. 2019 10:24 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Predpoveď sa mení. Sneh príde ešte skôr

Teploty však nebudú okolo bodu mrazu, môžete preto čakať čľapkanicu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Hoci je ešte kalendárovo jeseň, ktorá bola podľa odborníkov mimoriadne teplá, už v piatok nastane zmena. Pôvodne mala prísť o deň neskôr.

Portály imeteo.sk i shmu.sk informujú, že počasie u nás už vo štvrtok (28. 11.) bude ovplyvňovať oklúzny front, ktorý prinesie so sebou dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky 1 600 metrov má dokonca snežiť.

Počasie sa však výrazne zmení už v piatok (29. 11.), kedy k nám dorazí studený front. Prinesie so sebou od severu chladnejší vzduch a dažďové zrážky sa zmenia na snehové. Oba portály predpovedajú, že snežiť už má od nadmorskej výšky cca 700 až 800 metrov.

Hranica sneženia sa opäť zníži v sobotu (30. 11.), kedy sa posunie do nadmorskej výšky 500 metrov. Dá sa však predpokladať, že snehová pokrývka sa bude rozpúšťať, pretože denné teploty podľa meteorológov bude najvyššia denná teplota 3 až 8 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na hornom Spiši len okolo stupňa.

Prvý decembrový deň, nedeľu, sa pripravte na ďalšie zrážky od juhozápadu. Tie môžu priniesť výraznejšiu snehovú nádielku.

V nížinách sa očakáva dážď alebo dážď so snehom, ale od zhruba 400 metrov nad morom snehová pokrývka sa tak začne vytvárať predovšetkým na strednom a východnom Slovensku. Na juhu by mal padať dážď so snehom. Snežiť má aj pondelok (2. decembra)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?