01. 12. 2019 09:35 , článok bol aktualizovaný 01. 12. 2019 18:31 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk/TASR

Meteorológovia upravili výstrahy. Pozrite, koľko nasneží vo vašom meste a kde hrozia záveje

Podľa aktuálnych údajov by malo nasnežiť aj na západe Slovenska.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Žiadna snehová katastrofa sa v pondelok (2. decembra 2019) nechystá. Portál iMeteo síce vydal výstrahu 1. stupňa pred snežením, avšak podľa podrobnejších údajov by malo spadnúť na horách okolo 10 cm snehu, v nížinách do 5 cm.

Či bude snežiť aj vo vašom meste, si môžete pozrieť TU

Snežiť by malo začať okolo polnoci z nedele na pondelok, na poludnie v pondelok by malo sneženie ustáť. Zrážky sa očakávajú takmer na celom území Slovenska.

Aj portál SHMÚ varuje v pondelok pred snežením a snehovými závejmi

Na západe Slovenska má zrána nasnežiť. Meteorológovia vydali pre oblasť výstrahu prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Platí od pondelka (2. 12.) 01.00 h do 09.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej stránke.

Výstraha sa týka všetkých okresov Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, ale aj okresov Žarnovica v Banskobystrickom kraji, Myjava, Nové Mesto nad Váhom a Partizánske v Trenčianskom kraji. "Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," upozorňuje SHMÚ.

Snehové jazyky a záveje sa môžu miestami vyskytnúť aj v severných oblastiach Slovenska. Výstraha tam začne platiť od pondelka 18.00 h do utorka (3. 12.) 09.00 h. Zahŕňa celý Žilinský kraj a okresy Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Sabinov, Stará Ľubovňa v Prešovskom kraji, Považská Bystrica v Trenčianskom kraji a Banská Bystrica, Brezno v Banskobystrickom kraji.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?