02. 12. 2019 06:47 , článok bol aktualizovaný 02. 12. 2019 17:10 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zasnežené ráno narobilo vodičom problémy, zlá je situácia v Košickom kraji

Hodinu po poludní sprejazdnili Donovaly pre všetky vozidlá.

Nehoda v Košickom kraji.
Nehoda v Košickom kraji. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Dnes sme sa zobudili do bieleho rána. Slovensko zasiahla prvá vlna sneženia. Biely poprašok napadol aj na západe, poriadne zasnežené ráno majú však obyvatelia stredného a východného Slovenska, informuje imeteo.sk. Počas noci tu napadlo niekoľko centimetrov snehu. Sneh komplikoval dopravu.

Prvý sneh v Bratislave
Prvý sneh v Bratislave Foto: TVNOVINY.sk
 

Snežiť bude aj počas dnešného dňa, očakáva sa, že najviac snehu napadne na severe nášho územia. Zatiaľ čo na strednom a východnom Slovensku bude väčšinou snežiť, tak na západe územia by malo pršať. Zrážková činnosť by na našom území mala slabnúť v priebehu popoludnia.

Na ceste II/552 v úseku Bohdanovce - Slanské Nové Mesto (okres Košice-okolie) je uzatvorená cesta políciou do času, kým neprejde úsekom ďalšie posýpacie vozidlo, uviedla hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Anna Terezková.

„Na Dargove sú v súčinnosti s políciou odstavované kamióny, keďže mnohé z nich mali letné pneumatiky,“ povedala s tým, že obmedzenie pre kamióny bude platiť dovtedy, kým sa situácia neustáli. V súvislosti so snežením a situáciou na cestách v Košickom kraji je aktuálne v službe 65 kusov techniky.

 

Cestári Správy ciest KSK podľa jej slov vyrážali na cesty v pondelok pred 4.00 h, snežiť začalo okolo 3.30 h najprv v okresoch Rožňava a Spišská Nová Ves a následne na území ďalších okresov. „Do 8.00 h bolo zrealizovaných 67 výjazdov. Vozidlá sú ďalej v teréne, v posypoch pokračujú v zmysle operačného plánu zimnej údržby ciest, to znamená, najprv sú udržiavané cesty I. triedy a po nich cesty II. a III. triedy. Do 9.00 h bolo spotrebovaných 270 ton posypového materiálu,“ dodala Terezková.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, okrem úsekov D1 Matejovce - Levoča a úsekov rýchlostných ciest v okolí Košíc, kde je na vozovkách vrstva čerstvého až kašovitého snehu do 1 cm.

 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, na značnej časti územia pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého a miestami utlačeného snehu do 1 - 2 cm.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého, miestami utlačeného snehu do 3 cm, na HP Herlianske sedlo do 5 cm..

Prvý sneh (2. decembra) v Košiciach
Prvý sneh (2. decembra) v Košiciach Foto: TASR
 

Horský priechod Donovaly je od 13.00 prejazdný pre všetky vozidlá. Zavretý je aj horský priechod v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 12 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.

Nasnežilo aj u vás? Fotografie alebo videá nám môžete posielať na adresu somreporter@markiza.sk alebo na našu facebookvú stránku.

Dopravná nehoda a kolóny na ceste E50 medzi obcou Košické Oľšany a mestom Košice
Dopravná nehoda a kolóny na ceste E50 medzi obcou Košické Oľšany a mestom Košice Foto: TASR
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?