02. 12. 2019 19:30 | LEVICE/TV Markíza

V levickej škôlke, ktorú iba nedávno zrekonštruovali, sa zrútil strop

Majiteľ firmy, ktorá škôklu rekonštruovala, na kameru hovoriť nechcel.

V levickej škôlke sa zrútil strop.
V levickej škôlke sa zrútil strop. Foto: TV Markíza

Strážni anjeli môžu byť spokojní. Škôlkarov v Leviciach zrejme len zázrak zachránil pred nešťastím. V jedálni sa zrútil strop. Paradoxom je, že škôlku len nedávno zrekonštruovali.

Zvalený strop si ráno všimol školník. Stalo sa to zrejme počas víkendu.

Budovu škôlky len pred dvoma rokmi rekonštruovala levická stavebná firma. Zatiaľ sa nevie, kde sa stala chyba. Isté však je, že deti mali veľké šťastie.

V škôlke sa nikto nechcel k incidentu vyjadriť. Všetci, ktorých sme sa chceli na nepríjemnú udalosť opýtať, pred nami utekali, akoby držali bobríka mlčanlivosti.

Zhovorčivý bol iba prednosta mestského úradu.

„Samozrejme, teraz vyhodnocujeme a zbierame všetky informácie, ktoré k tejto záležitosti potrebujeme. Musíme vyhodnotiť na základe stanovísk statikov a znalcov v odbore stavebníctva, či boli dodržané všetky stavebné postupy," uviedol Rastislav Juhár, prednosta mestského úradu v Leviciach.

Deťom zaručia bezpečnosť tým, že im nedovolia prechádzať sa popod podhľady na schodisku, ktoré robili rovnakou technológiou. Budú sa učiť v iných triedach. A obedovať budú musieť dočasne v telocvični. Mesto chce jedáleň čím skôr obnoviť, aby boli deti v dôstojnom prostredí. Peniaze sa vraj v rozpočte nájdu.

Oslovili sme aj majiteľa firmy, ktorá jedáleň rekonštruovala. Na kameru hovoriť nechcel, ale do telefónu povedal, že pri rekonštrukcii postupovali podľa projektovej dokumentácie a všetku urobili tak ako mali a že zatiaľ preverujú, čo presne pád stropu spôsobili.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?