07. 12. 2019 19:22 | BRATISLAVA/TV Markíza

Obyvatelia, ktorí mali šťastie a prežili výbuch plynu, opisujú hrôzostrašný zážitok

Uväznení v zdemolovaných bytoch čakali na pomoc. Niektorí za prežitie vďačia aj náhode.

Tí, čo celú hrôzu prežili, sa stále nedokážu spamätať.
Tí, čo celú hrôzu prežili, sa stále nedokážu spamätať. Foto: TV Markíza

Tí, čo celú hrôzu prežili, sa stále nedokážu spamätať. Uväznení v zdemolovaných bytoch čakali na pomoc. Niektorí za prežitie vďačia aj náhode.

Kto mohol, zo spodných poschodí vyskočil z horiaceho paneláku oknom, no ostatní sa už nemali ako dostať dole. Schodisko spadlo a ľuďom nemal kto pomôcť.

Manžel pani Silvie išiel krátko predtým do ich bytu na 9. poschodí skontrolovať, či plyn, ktorí všetci v bytovke cítili, náhodou neuniká od nich. Keď sa vracal, výbuch ho zastihol vo výťahu.

"Výťah sa zavrel, pohol sa a vtedy to rachlo," opisuje situáciu Marek Majoroš.

Tlaková vlna vyrazila dvere na výťahu. Marek bol zranený, no z kabínky sa mu akoby zázrakom podarilo dosť von.

"Na poschodí sme boli štyria a jednu pani sme počuli kričať, potom prestala," pokračuje pán Majoroš.

Oheň sa snažili hasiť hasiacimi prístrojmi. Telefonicky boli v kontakte s tiesňovou linkou. Niekoľko minút trvalo, kým ich hasiči evakuovali s pomocou vysokozdvižnej plošiny.

"Chvalabohu sa to šťastne skončilo pre nás, len mi je ľúto susedov," hovorí Silvia Majorošová.

Len s poranenou hlavou skončil pán Ján, ktorý nám svoj zážitok opísal takto: "My sme stáli na balkóne a kričali sme, aby išli hore, lebo tam bola matka s bábätkom. Našťastie sa ich podarilo zachrániť."

Šťastie však nemal dôchodca, ktorý na zdemolovanom balkóne zúfalo čakal, že ho niekto príde zachrániť. Jeho dcéra ho spoznala na odvysielaných záberoch.

„Moja mama tam určite zostala a môj otec bol ten na záberoch , dedko na balkóne a neviem čo s ním, nevedeli to ani včera do desiatej," povedala nám pani.

Jeden pán sa z horiaceho bytu snažil preskočiť na balkón o poschodie nižšie, no všetci vonku s hrôzou sledovali, ako pritom padol dole na zem. Hasiči napokon evakuovali až 39 ľudí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?