09. 12. 2019 08:50 | BRATILAVA/tvnoviny.sk

Počasie bude tento týždeň divoké. Malo by pršať aj snežiť

Druhú vlnu sneženia očakávame v druhej polovici týždňa.

Muž odpratáva sneh z auta počas hustého sneženia (ilustračná snímka)
Muž odpratáva sneh z auta počas hustého sneženia (ilustračná snímka) Foto: TASR

Tento týždeň bude počasie naozaj divoké. Prvá polovica týždňa bude v znamení hlmy a väčšinou bude sychravé a zamračené počasie. Treba očakávať mrholenie, slabý dážď aj mrznúci, z ktorého sa potom môže tvoriť poľadovica. Meteorológovia predpovedajú, že pršať bude na viacerých miestach aj v noci z pondelka na utorok, najmä však na severe a východe. V noci od 1200, cez deň od cca 700 m to budú aj zrážky snehové. Teploty by nemali prekročiť hranicu 8 stupňov. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.

V stredu začne od západu do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch. Cez deň by malo byť jasno až polooblačno, ojedinele hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou, len spočiatku výnimočne aj so slabým snežením. Najvyššia denná teplota 0 až 5, v údoliach alebo pri hmle či nízkej oblačnosti ojedinele okolo -2 stupne.

Aj vo štvrtok bude oblačno až zamračené, miestami hmlisto. Od západu začne postupne na viacerých miestach snežiť, v nižších polohách to bude aj dážď so snehom alebo dážď. Opäť pozor na poľadovicu. Najvyššia denná teplota -1 až 4 stupne.

V piatok opäť oblačno až zamračené, lokálne hmlisto. Na viacerých miestach opäť sneženie, v nižších polohách aj dážď. Ojedinele sa bude tvoriť poľadovica. Bude veterno, miestami s tvorbou snehových jazykov. Najvyššia denná teplota -1 až 4 stupne.

Aj v sobotu a v nedeľu bude na mnohých miestach dážď so snehom alebo sneženie, v nižších polohách aj dážď. Najvyššia denná teplota od 0 do 6 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?