09. 12. 2019 17:00 | KOŠICE/TV Markíza

Postrelili muža, ktorý v Košiciach ohrozoval ľudí nožmi. Takto jeho konanie vysvetľujú odborníci

Po príchode polície však na ich výzvy nereagoval, naopak jeho agresívne správanie sa stupňovalo.

Polícia na mieste činu.
Polícia na mieste činu. Foto: TVNOVINY.sk

Postrelili muža, ktorý ohrozoval ľudí nožmi. Pri nedeľnom incidente v Košiciach vytiahli policajti služobnú zbraň potom, čo na nich zaútočil 53-ročný muž. Podľa odborníkov išlo o mimoriadne nebezpečnú situáciu.

V nedeľu krátko popoludní sa v garáži administratívnej budovy pohyboval muž ozbrojený nožmi. Ohrozoval ľudí aj z neďalekej predajne a tak zavolali pracovníka SBS-ky.

"Hovoril, že má bombu a aby sme od neho išli preč," hovoril pracovník SBS Martin Balog.

Po príchode polície však na ich výzvy nereagoval, naopak, jeho agresívne správanie sa stupňovalo. Potom zaútočil aj na policajtov. 

Tí ho postrelili.

Muž skončil v nemocnici, kde ho operovali. "Musím pochváliť aj toho pracovníka SBS, že sa s ním nepasoval sám. A aj policajti podľa mňa postupovali správne...Človek nevidí, čo toho páchateľa motivuje a tak musí konať," vysvetľoval bývalý kriminalista Matej Snopko.

Muža podľa našich informácii zasiahli až dva výstrely. To nám však v pondelok polícia nepotvrdila.

Podľa odborníkov sa útočník správal nevyspytateľne a bol nebezpečný. "Akoby ten človek nemal jednoznačný motív prečo to chce urobiť...na jednej strane sa domáha pomoci a na druhej útočí, nevieme, čo od neho môžeme čakať," dodala psychiatrička Danica Caisová.

Viac zisťoval Jozef Demeter

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?