11. 12. 2019 17:36 | LEVICE/TV Markíza

Vydražili byt, no nasťahovať sa doň nemôžu. Rodinu tam nepustí pôvodná vlastníčka

Mladá rodina zaplatila ešte predvlani za byt v dražbe takmer 33-tisíc eur.

Mladá rodina sa nemôže nasťahovať.
Mladá rodina sa nemôže nasťahovať. Foto: TVNOVINY.sk

Zdá sa im to neuveriteľné. Vydražili si byt, no hoci zaň riadne zaplatili, nasťahovať sa tam nemôžu. Ani dva roky po dražbe ich tam nepustí pôvodná vlastníčka. S rodinou navyše odmieta komunikovať.

Mladá rodina zaplatila ešte predvlani za byt v dražbe takmer 33-tisíc eur. Byt pre nich vydražila stará mama – pani Michňová, keďže jej vnuk vtedy pracoval v zahraničí. Dražba bola úspešná a pôvodná vlastníčka sľúbila, že sa vysťahuje do troch mesiacov.

"Bola podaná žaloba na súd o vypratanie bytu. Súd rozhodol v prospech pani Michňovej, ale pôvodná vlastníčka, ktorá teda neoprávnene býva v byte, podala vo veci odvolanie," reagovala advokátka Jana Ondrášiková.

To znamená, že súd bude rozhodovať znova. Byt je na meno pani Michňovej zapísaný aj v katastri nehnuteľností a je jeho výlučnou vlastníčkou. Napriek tomu pôvodná vlastníčka s rodinou nekomunikuje.

Na písomnú výzvu, aby sa konečne vysťahovala, pôvodná majiteľka bytu odpovedala, že svojich práv sa nevzdá a byt opustí až vtedy, keď jej to nariadi súd.

Hoci bola doma, nikto nám neotváral a nedvíha ani telefón. Vnuk pani Michňovej s rodinou ostal teda bez bytu aj bez peňazí a s dieťaťom sa tiesnia v podnájme.

Téme sa venoval Karol Mindák

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?