11. 12. 2019 19:00 | PREŠOV/TV Markíza

Rodina nezvestnej Emílie (70) dúfala, že v čase výbuchu bytovky bola na prechádzke so psom

Policajti oficiálne nič nepotrvdili a záchranári pre veľké riziko pátranie ukončili.

Dcéra Ingrid.
Dcéra Ingrid. Foto: TVNOVINY.sk

Poslednú obeť výbuchu paneláka v Prešove doteraz nenašli. Pani Emíliu (70) rodina zrejme nebude môcť ani pochovať. Sami pritom prišli o byt. V osudný moment neboli doma.

Ingrid bola v práci, keď začula výbuch. Svojej mame, ktorá bývala sama len so psíkom na 12. poschodí sa už nedovolala. Chvíľu ešte tajne dúfala, že v tom v čase bola vonku na prechádzke.

"Mala veľké zdravotné problémy, boleli ju nohy, bola rada, že sa občas vonku mohla prejsť so psíkom," povedala dcéra Ingrid Pelechová.

Pri bytovke ju ale nenašla, je presvedčená, že nezvestnou osobou je práve jej mama. Policajti oficiálne nič nepotrvdili a záchranári pre veľké riziko pátranie ukončili.

Sľúbili jej, že pri rozoberaní vrchných podlaží budú postupovať opatrne. Byt bol v čase požiaru vystavený obrovskej teplote, no stále veria, že sa nejaké telesné ostatky v ruinách podarí nájsť.

S manželom a synom bývali cez chodbu na tom istom poschodí. Prekvapilo ich, koľko cudzích ľudí im v najťažších chvíľach ponúklo pomoc. Dvaja mladí ľudia im hneď poskytli aj náhradné bývanie.

Banka im bez problémov odložila splátky hypotéky, kým im ju celú neuhradí poisťovňa. Finančnú pomoc dostanú aj od mesta a čakajú, či im ponúknu nájomný byt.

Výbuchom zdemolovaný panelák budú musieť zrejme celý zbúrať. Aj keby na jeho mieste postavili úplne novú bytovku, rodina sa už do nej nebude chcieť vrátiť.

Reportáž spracoval Martin Jedinák

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?