23. 12. 2019 15:16 , článok bol aktualizovaný 23. 12. 2019 19:04 | BRATISLAVA/TV Markíza

Moniku Jankovskú chcú vyzliecť z talára

Navrhuje to šéfka súdnej rady Praženková.

Monika Jankovská na archívnej snímke.
Monika Jankovská na archívnej snímke. Foto: TASR

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská bude čeliť disciplinárnemu konaniu.

Navrhla ho predsedníčka súdnej rady Lenka Praženková a žiada jej odvolanie z funkcie sudkyne.

Ako informovala TV Markíza Veronika Müller dôvodom je, že Jankovská porušila povinnosti uvedné v správe komisie. "Do dnešného dňa nedala záruky, že spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti. Návrh predsedníčky vychádza zo skutočnosti, že stratila predpoklady sudcovskej spôsobilosti. Následkom je návrh trestu za zbavenie funkcie sudcu, vrátane návrhu na dočasné pozastavenie funkcie sudcu," konštatovala.

Bývalá štátna tajomníčka v údajnej komunikácii s Marianom Kočnerom mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom.

Civilné konanie o zmenkách prerušili po tom, ako Kočnera a Pavla Ruska obžalovali z ich falšovania a marenia spravodlivosti. Jankovská však autenticitu tejto komunikácie odmieta.

Disciplinárne stíhať Jankovskú navrhla koncom novembra Praženkovej Súdna rada na návrh osobitnej komisie. Tá si Jankovskú zároveň predvolala na 13. januára.

Na začiatku októbra podalo návrh na začatie disciplinárneho konania proti bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej aj Ministerstvo spravodlivosti SR.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?