02. 01. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Jankovskej pozastavili výkon sudkyne, o vzťahu s Kočnerom klamala

Najprv musela odísť z ministerstva spravodlivosti a teraz dočasne aj z bratislavského súdu.

Monika Jankovská.
Monika Jankovská. Foto: TASR

Monika Jankovská bola druhým najdôležitejším človekom na Ministerstve spravodlivosti. Funkciu štátnej tajomníčky opustila pre známosti s Marianom Kočnerom s trpkým pocitom.

Komunikáciu zaistenú v mobile obžalovaného podnikateľa však Jankovská dodnes popiera a nazýva ju podvrhom.

Za údajné klamstvá má na krku dve disciplinárne stíhania. Vo štvrtok jej pozastavili výkon funkcie sudcu.

Začiatkom septembra Jankovská rezignovala z postu štátnej tajomníčky po tom, čo jej NAKA zhabala mobil. Médiá už predtým informovali, že si vymieňala tisíce správ s Kočnerom, ktorý je obžalovaný aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

„Táto komunikácia získaná z mobilného telefónu Mariana Kočnera, z toho telefónu, ktorý bol najmenej tri mesiace k dispozícii elitného siskára Petra Tótha. Kde je garancia, že s týmto nebolo manipulované?" reagovala na údajnú komunikáciu Jankovská.

Následne sa vrátila na Krajský súd v Bratislave. Pre dovolenku u advokáta Radomíra Bžána ju dal minister spravodlivosti Gábor Gál disciplinárne stíhať. Pred Vianocami však dostala ďalší nepríjemný darček. Druhý návrh na disciplinárne stíhanie.

Súdna rada totiž usvedčila Jankovskú z klamstva. Elena Berthotyová, predsedníčka osobitnej komisie Súdnej rady, uviedla, že Jankovská bola s Kočnerom v kontakte a dokonca sa minimálne raz aj stretli. Jankovská tak stratila predpoklady sudcovskej spôsobilosti a pozastavili jej výkon sudkyne.

Svoje vzťahy s Kočnerom však môže prísť Súdnej rade vysvetliť 13. januára.

Viac sa dozviete v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?