10. 01. 2020 13:37 | BRATISLAVA/mm

Uniklo z pojednávania. Toto sa dialo na súde s Juditou, ktorú obvinili z vraždy Tomáša

Motív tragédie stále nie je známy.

Judita pred hlavným pojednávaním v prípade vraždy spolužiaka Tomáša.
Judita pred hlavným pojednávaním v prípade vraždy spolužiaka Tomáša. Foto: TASR

Prípad, ktorý sleduje celé Slovensko. Vtedy len 16-ročná Judita mala zavraždiť rovnako starého kamaráta Tomáša viac ako 50 ranami nožom. Tínedžerka však svoju vinu celý čas odmieta a stále tvrdí, že v byte na žilinskom sídlisku Vlčince mal byť niekto tretí.

Vo štvrtok (9.1.) prebehlo hlavné pojednávanie. Dnes už 17-ročnú Juditu priviezli na súd z trenčianskej nemocnice pre obvinených a odsúdených, kde je hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení a liečia ju medikamentmi.

Chvíľami sa veľmi triasla, chvíľami bola pokojná. Pár minút po začatí však sudkyňa prerušila pojednávanie a po krátkej porade senátu vylúčila verejnosť. Nie je teda známe, čo sa v súdnej sieni dialo.

Novému Času sa ale podarilo zistiť, že Judita stále tvrdí, že zabíjala tretia osoba. Prokurátor dokonca požiadal obžalovanú, aby predviedla, ako to celé malo prebehnúť. Kde kto stál a čo sa vlastne udialo.

„Judita hovorí iba pravdu, žiadnu verziu pravdy. To, čo povedala na začiatku, že tam bola tretia osoba, to hovorí aj teraz," povedali svorne mama spolu s otcom a pridala sa aj sestra, ktorá žije v Anglicku.

Mama ani otec zavraždeného Tomáša sa na prvom pojednávaní nezúčastnili. Podľa rodinnej známej je to pre nich stále obrovská trauma. Juditini rodičia aj sestra budú vypovedať ako svedkovia.

Tínedžer Tomáš zomrel 16. mája 2019 na následky bodných zranení. Po nešťastí stredoškoláčka tvrdila tak ako dnes, že oboch v byte na žilinskom sídlisku napadol falošný odpočtár elektriny.

Krajská prokuratúra neskôr potvrdila, že na mieste zaistili viaceré nože a DNA na nich nepotvrdila prítomnosť tretej osoby. Jeden dokonca v Juditinej detskej izbe, bola na ňom krv oboch gymnazistov.

Motív tragédie stále nie je známy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?