21. 01. 2020 14:25 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dom hrôzy Steffi: Seniorov tam mali okrádať o byty, polícia začala trestné stíhanie

Dôchodcovia tam majú podľa poslankyne katastrofálne podmienky.

Riaditeľka domu seniorov obvinenia odmieta.
Riaditeľka domu seniorov obvinenia odmieta. Foto: TVNOVINY.sk

Dôchodcov mali okrádať o byty. Opozičná poslankyňa Natália Blahová prišla s vážnymi obvineniami voči vedeniu domu jedného z bratislavských domov dôchodcov ešte koncom minuého roka. Zariadenie pre seniorov je podľa nej podozrivé z viacerých porušení zákona, čo mali potvrdiť aj kontroly. Vedenie domu seniorov ale všetky obvinenia vtedy odmietalo.

Vážne podozrenia, o ktorých hovorí Natália Blahová, sa týkajú zariadenia pre seniorov Steffi v bratislavskom Prievoze. Dôchodcovia tam majú podľa poslankyne katastrofálne podmienky. Ľudia, ktorí musia držať prísne diéty, vraj žijú na sáčkových polievkach, trpia dehydratáciou a v objekte je nečistota.

Blahová tvrdila, že v zariadení nútili dôchodcov prepisovať svoje byty.

Polícia už v tejto veci začala konať a vedie trestné stíhanie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin podvodu, ktorého sa mal páchateľ dopustiť na chránenej osobe a mal tým spôsobiť škodu veľkého rozsahu. Potvdila to samotná Blahová.

„My v Demokratickej strane oceňujeme prácu vyšetrovateľov, ktorí sa prípadu venujú s najvyššou precíznosťou,“ uviedla poslankyňa.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?