26. 01. 2020 07:40 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Exminister Sólymos sa po bitke v centre Bratislavy vzdal aj mandátu poslanca

Popredný člen Mostu-Híd sa spolu s bratom pobili pred reštauráciou na Laurinskej ulici v Bratislave.

Exminister životného prostredia László Sólymos.
Exminister životného prostredia László Sólymos. Foto: TASR

Bývalý minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) sa po stredajšom incidente v centre Bratislavy a následnom odstúpení z tejto funkcie rozhodol skončiť aj ako poslanec v parlamente.

Píše o tom cas.sk s odvolaním sa na hovorcu rezortu Tomáša Ferenčáka. „Minister odoslal do Národnej rady SR list, ktorým sa vzdáva svojho poslaneckého mandátu,“ uviedol pre citovaný zdroj Ferenčák.

Budúci týždeň má prezidentka Zuzana Čaputová prevziať demisiu a po stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim poverí Sólymosovho nástupcu.

László Sólymos si spolu s bratom chceli odskočiť na toaletu do čínskej reštaurácie na Laurinskej ulici, kam ich personál, vzhľadom na ich podgurážený stav, odmietol pustiť. Vznikla z toho potýčka, zasahovať musela až privolaná policajná hliadka.

Bratia Sólymosovci si svoju frustráciu vybili na dverách podniku, na ktorých rozbili sklenenú výplň a podľa polície tak spôsobil škodu vo výške asi tisíc eur. Popredný člen Mostu tento čin oľutoval a uviedol, že aktuálne prežíva náročné chvíle v súkromnom živote.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?