28. 01. 2020 17:00 , článok bol aktualizovaný 28. 01. 2020 19:32 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Pikantná komunikácia Danka so Zsuzsovou: Konečne už budete moja na celú noc

Predseda Národnej rady SR bol v kontakte s Alenou Zsuzsovou roky. Vlani všetko poprel. Správy a telefonáty dokazujú opak.

Andrej Danko a Alena Zsuzsová.
Andrej Danko a Alena Zsuzsová. Foto: TASR/ TV Markíza

Alena Zsuzsová, obžalovaná z vraždy novinára Jána Kuciaka a obvinená z ďalších zločinov, udržiavala roky kontakty s viacerými politikmi či verejne činnými osobami. Okrem Martina Glváča známeho ako Maznák, multiotecka Borisa Kollára alebo bývalého námestníka generálneho prokurátora Reného Vaneka, sa na tomto „hriešnom zozname" objavil aj predseda NR SR Andrej Danko.

Komunikáciu medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a sprístupnila ju slovenským médiám. Pochádza z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, našla sa v telefóne Mariana Kočnera. Informácie postupne skúma aj redakcia TV Markíza.

O vzťahu medzi Zsuzsovou a Dankom prehovoril už krátko po zadržaní sprostredkovateľ vraždy novinára Zoltán Andruskó. Vyšetrovateľom tvrdil, že vraj mali spoločne sex, či cez skype alebo naživo, uviesť nevedel.

Džentlmen Danko

Andrej Danko mal byť podľa získaných dokumentov v kontakte s Alenou Zsuzsovou minimálne od septembra 2013. Dokazujú to správy z mobilnej aplikácie Whatsapp. V tom čase pracoval ako advokát. Už vtedy si dohadovali stretnutie. V komunikácii si celý čas vykajú. Zsuzsová ho mala uloženého v telefóne ako Andreja D.

Správy si písali aj v roku 2014. V októbri tohto roka sa Zsuzsovej pýta, kedy bude v Bratislave. Zsuzsová odpovedá, že nasledujúci týždeň. „Vidíme sa?" píše Danko. „Hmmm...to je pozvanie?!" pýta sa Zsuzsová a Danko odpovedá, že áno. Ďalej si od nej pýta fotografiu a píše jej, že je krásna žena.

Aj v roku 2015 si vymieňali niekoľko správ. No a opäť sa dohadovali na stretnutí. „Až sa mi nechce veriť, že ste sama. Ste nádherná," napísal jej Danko 17. februára 2015. Zsuzsová odpovedala: „Ďakujem, ale je to tak :) Možno je to tým, kde žijem a tým, že môj vkus na mužov je príliž náročný. Dúfam, že pri tom máte rád aj hračky..."

Fotografie od Aleny Zsuzsovej.
Fotografie od Aleny Zsuzsovej. Foto: OCCRP/TV Markíza
 

„Bozkávam vás všade"

No a v kontakte boli podľa zaistených nahrávok aj v roku 2016. Konkrétne minimálne v novembri a decembri. V tom čase patril už Andrej Danko medzi najvyšších ústavných činiteľov. Stal sa predsedom parlamentu. So Zsuzsovou si opäť, tentoraz telefonicky, dohadoval stretnutie.

V novembrový pondelok ju mal vyzdvihnúť na parkovisku pri letisku. V telefonáte mu hovorila, že tam vyloží dcéru a potom bude voľná. „Tak sedem, sedem pätnásť," vraví Dankovi Zsuzsová. „Dobre, tak vás bozkávam všade a nekonečne sa teším na vás konečne. Dobre?" odpovie jej predseda Národnej rady SR. Ďalej pokračuje: „Aspoň budete už konečne moja celú noc. Dobre?" Zsuzsová kontruje: „Nooo, len aby sme to prežili."

Andrej Danko hovorí: „Aj vy sa tešíte?", Zsuzsová odpovedá: „No jasné!" Danko sa pýta: „Najviac na svete?" Zsuzsová: „No najviac na svete. Veď obaja vieme, že to, že to už …" Danko to uzatvára tým, že to trvá dlho a dodáva: „Tak, tak…tak vás bozkávam a v pondelok sa vidíme, dobre?"

Obžalovaná Alena Zsuzsová.
Obžalovaná Alena Zsuzsová. Foto: TASR
 

Nie na verejnom mieste

V ďalšom telefonáte, v iný deň, ho Zsuzsová upozorňuje, že sa nechce stretnúť na verejnom mieste. Alena Zsuzsová sa uisťuje: „No však ale vy ani nemôžete byť sám. Či?" Andrej Danko odpovedá: „Ale môžem, nemôžem, nebojte sa všetko si zariadim."

Zsuzsová ešte dodáva, že nechce mať neželanú asistenciu. Danko ju uisťuje, že nebude žiaden problém.

Či sa nakoniec stretli, celkom jasné nie je. O niekoľko dní neskôr totiž spolu opäť volali, no a vykajú si naďalej. Predseda parlamentu jej vysvetľoval, že je unavený, lebo má toho veľa a skoro ráno vstáva, pretože ide do Poľska na služobnú cestu. Bolo to začiatkom decembra 2016. No a skutočne, Andrej Danko sa v tom čase stretol s predsedami parlamentov štátov Vyšehradskej skupiny V4 v poľskom meste Przemyśl.

Andrej Danko používa v telefonáte zdrobneniny: „Tak sa vyspinkajte, dobre? A dobrú nôcku a napíšeme si, keď pôjdete sem. Keby dačo bolo treba pomôcť, tak napíšte." Alena Zsuzsová mu odpovie: „Aký zlatý, ďakujem."

Alena Zsuzsová hovorila pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka o Dankovi, že bol vždy milý a „skôr motáčik a kopa nešťastia."

Vypočujte si krátku ukážku z telefonátu medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou. Je z novembra 2016.

 
 

Zsuzsovú vlani zaprel

Andreja Danka sa vlani médiá pýtali na to, či Alenu Zsuzsovú pozná a či sa s ňou stretol. „Petra Tótha a ani pani Alenu Zsuzsovú som nikdy v živote nevidel," povedal predseda NR SR 15.8.2019.

Rovnako si nebol vedomý toho, že by dotyčnej 1. januára 2018 posielal SMS správu. "Počas Silvestra dostávam množstvo správ na moje 20 rokov verejne známe číslo a každému sa snažím odpovedať. Tento rok som taktiež dostal tisíce SMS a každému som sa pokúsil poďakovať," skonštatoval vlani.

Andreja Danka sme oslovili opäť. Predseda SNS si stojí za svojim skorším vyjadrením.

"Andrej Danko sa s pani Zsuzsovou osobne nikdy nestretol. Predseda NR SR bol do roku 2016 advokát a jeho číslo bolo od 2003 viacerými médiami zverejnené, čo spôsobilo to, že ho od tej doby kontaktovali desaťtisíce ľudí. To, či sa stal terčom záujmu predmetných osôb, musia overiť orgány činné v trestnom konaní. Oficiálne nemá vedomosť o Vami uvádzaných súvislostiach a doteraz ho nik k predmetnej veci nekontaktoval. Ak by došlo v minulosti k vydieraniu od predmetných osôb bezodkladne by kontaktoval príslušné zložky a podal by trestné oznámenie," uviedol Dankov hovorca Tomáš Kostelník.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?