31. 01. 2020 16:01 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jankovská neuspela s odvolaním proti dočasnému pozastaveniu vo funkcii sudkyne

Potvrdila to hovorkyňa Súdnej rady.

Na snímke Monika Jankovská
Na snímke Monika Jankovská Foto: TASR/Dano Veselský

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská neuspela s odvolaním proti dočasnému pozastaveniu vo funkcii sudkyne.

"Na neverejnom zasadnutí disciplinárneho odvolacieho senátu bolo rozhodnuté o zamietnutí odvolania JUDr. Jankovskej proti rozhodnutiu disciplinárneho senátu o dočasnom pozastavení výkonu funkcie sudcu, na návrh p. predsedníčky Súdnej rady SR, Lenky Praženkovej. Rozhodnutie o dočasnom pozastavení výkonu funkcie je týmto dňom (30.1.2020) právoplatné," potvrdila to hovorkyňa Súdnej rady SR Veronika Müller.

Dôvodom stíhania Jankovskej je komunikácia s Marianom Kočnerom cez aplikáciu Threema. Disciplinárne stíhať Jankovskú navrhla Súdna rada minulý rok svojej predsedníčke Lenke Praženkovej. Podľa Threemy Mariana Kočnera mala Jankovská ovplyvňovať sudkyňu Zuzanu Maruniakovú pri rozhodovaní o jednej zo sporných zmeniek TV Markíza. Za ich falšovanie je Marian Kočner momentálne obžalovaný na Špecializovanom trestnom súde, ktorý rozhoduje aj o jeho vine vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?