10. 02. 2020 17:00 | LEVICE/TV Markíza

Prihlásil sa majiteľ vlčiakov, ktoré roztrhali farmárom kozu. Dostal od policajtov aj pokutu

Sám chová hydinu a hospodárske zvieratá a nateraz nevie, čo so psami urobí.

Majiteľ farmy Igor Šallai odnáša zabitú kozu.
Majiteľ farmy Igor Šallai odnáša zabitú kozu. Foto: TV Markíza

Majitelia malej rodinnej farmy už vedia, komu patria vlčiaky, ktoré zaútočili na ich zvieratá. Po odvysielaní reportáže TV Markíza o útoku neznámych psov sa prihlásil ich majiteľ.

Dva statné vlčiaky preskočili na malom hospodárstve plot. „Jedna koza, ktorá je vlastne miláčikom rodiny a je pre nás úžitková. V marci mala rodiť mladé, tá je uhynutá, dokonca z nej žrali mäso, nielen ju roztrhali. A jeden capko je na pokraji, nevieme či prežije," povedal nám majiteľ farmy Igor Šallai.

Jeho manželka Viola Šallai poznamenala, že kozu mali asi osem rokov a teraz takto nezmyselne musela umrieť. „Musela sa veľmi trápiť," myslí si.

Vlčiaky sa im podarilo odchytiť a zavrieť do stajne. Nemali ani čip. Po odvysielaní našej reportáže sa nečakane objavil ich majiteľ z neďalekej obce. Povedal, že psy mu ušli, keď čistil koterec a vtom prišiel sused. „Dlhšie sme sa rozprávali, tak som si ani nevšimol, že vlastne vybehli," konštatoval majiteľ vlčiakov.

Vlčiaky, ktoré zaútočili na domáce zvieratá
Vlčiaky, ktoré zaútočili na domáce zvieratá Foto: TV Markíza
 

Majiteľov farmy potešil telefonát chovateľky Štefánie Liškovej od Zvolena, ktorá im sľúbila, že im daruje nové zvieratá. „Pomôžem, je to v mojich možnostiach. Keď som to videla, tí ľudia sú mi sympatickí. Mám aj kozičku, ktorá ich poteší, že bude mať aj malé," konštatovala.

Správu prijala pani Viola Šallai s potešením a oceňuje, že aj takíto ľudia sú okolo nás.

Majiteľ vlčiakov dal farmárom za uhynutú kozu odškodné, od mestských policajtov dostal pokutu. Sám chová hydinu a hospodárske zvieratá a nateraz nevie, čo s vlčiakmi urobí.

Nakrúcal reportér Karol Mindák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?