19. 02. 2020 14:09 , článok bol aktualizovaný 19. 02. 2020 17:17 | KOŠICE/TASR

V Košiciach horel obchodný dom, škody dosiahli 200-tisíc eur

Do Košíc vyslali špeciálnu skupinu, ktorá skúma príčiny požiarov.

Škody po požiari sú obrovské.
Škody po požiari sú obrovské. Foto: TASR

Škoda predbežne okolo 200.000 eur vznikla v dôsledku požiaru, ktorý vypukol z utorka (18. 2.) na stredu v Obchodnom centre (OC) Laborec v košickej mestskej časti (MČ) Dargovských hrdinov, známej ako Furča. Pre TASR to uviedol operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach.

Na mieste zasahovalo deväť hasičov, požiar bol nahlásený v stredu okolo 00.46 h. Horelo na prízemí. „Požiarom boli zasiahnuté dve predajne, a to v treťom štádiu horenia. Príslušníci HaZZ vykonávali hasiace práce s použitím autonómnych dýchacích prístrojov. Z predajní postupne vynášali predmety a zariadenia, ktoré uhášali," spresnil s tým, že pomocou termokamery kontrolovali objekty prvého poschodia, ktoré boli zadymené. Požiar sa tam však nestihol rozšíriť. „Bol odstavený prívod elektrickej energie a privolané boli všetky poruchové služby," dodal.

Príčina vzniku požiaru je podľa jeho slov v štádiu zisťovania.

Polícia už začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

V čase vzniku požiaru sa v priestoroch nenachádzali žiadne osoby ani nebola potrebná evakuácia obyvateľov obytných blokov v blízkosti obchodného centra.

„Vec bola na mieste dôkladne zadokumentovaná, okrem zisťovateľa príčin vzniku požiarov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a pracovníkov kriminalisticko-expertízneho ústavu bol na mieste aj psovod so psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie akcelerátorov horenia," uviedla s tým, že bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť.

Rozsah spôsobených škôd je podľa Ivanovej predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?