04. 03. 2020 19:38 | ŠAĽA/TV Markíza

Čudné praktiky v šalianskom obchode: Predavačky nesmú účtovať tovar príbuzným a známym

Predavačky sa tak chránia pred mankom, ktoré vraj bolo kedysi neúnosné.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Predavačky nesmú účtovať tovar svojim príbuzným a známym. Takíto zákazníci musia nákup preložiť na pokladničný pás, na ktorom pracuje niekto cudzí. Prísne pravidlá platia v jednom zo šalianskych obchodov, ale nielen tam. Predavačky sa tak chránia pred mankom, ktoré vraj bolo kedysi neúnosné.

Zákazníčka, ktorá kupovala potraviny, sa na sociálnej sieti sťažovala, že tovar, ktorý chcela zaplatiť, musela preložiť na iný pokladničný pás, lebo za pokladňou sedela jej kamarátka.

Na nezvyčajný postup sme sa pýtali v predajni, kde nám to vysvetlili zlou skúsenosťou z minulosti. Nepoctivé predavačky vraj priateľom a rodine tovar v pokladni riadne nezaúčtovali.

Za nepoctivé kolegyne museli ostatní platiť nemalé peniaze. Preto súhlasili, že sa budú navzájom kontrolovať.

Toto pravidlo si určili samotné predavačky už pred rokmi, keď zakladali predajňu a vraj sa im osvedčilo. Bežní zákazníci o nariadení nič nevedia, je to interná záležitosť predavačiek.

Podobné pravidlá platia aj v iných predajných reťazcoch. Podľa vedúcej predajne bol spomínaný prípad iba nedorozumením medzi zákazníčkou a pokladníčkou. V menších mestách či obciach sa ľudia navzájom poznajú, pokladníčky tak obsluhujú aj ľudí, ktorých dobre poznajú.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?