03. 03. 2020 16:43 | PREŠOV/TV Markíza

Dvoch stavbyvedúcich budú v prípade bytovky v Prešove stíhať na slobode

O troch robotníkoch, ktorí sú vo väzbe, sudca rozhodne v stredu.

Martin M. (vľavo) a Milan H. - dvaja obvinení v prípade výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove.
Martin M. (vľavo) a Milan H. - dvaja obvinení v prípade výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Foto: TASR

Obvinení Martin M. a Milan H. v súvislosti s výbuchom plynu a následným požiarom na Mukačevskej ulici v Prešove ostávajú na slobode. Senát Krajského súdu v Prešove zamietol v utorok sťažnosť prokurátora voči rozhodnutiu Okresného súdu v Prešove z 25. februára, že budú stíhaní na slobode a prepustil ich zo zadržania. Muži sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu.

Okresný súd v utorok tiež rozhodoval aj o žiadosti na prepustenie troch robotníkov, ktorí sú prví obvinení v súvislosti s výbuchom plynu na tejto ulici. Ich výsluch prerušili a bude pokračovať v stredu od 09.00 h. Bude zrejme brať do úvahy spomínané rozhodnutie krajského súdu v prípade dvoch stavbyvedúcich.

Výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na Mukačevskej ulici 7 na prešovskom sídlisku 6. decembra 2019 neprežilo sedem ľudí, jedna osoba je nezvestná. Bytovku búrali od 16. do 18. decembra. Krízový štáb rozhodol, že je potrebné ju asanovať celú. V piatok 17. januára bol asanovaný, vyvezený a uskladnený celý zostávajúci skelet bytového domu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?