07. 03. 2020 19:28 | BRATISLAVA/TV Markíza

R. Mikulec sa stal poslancom a možno sa aj dozvie, kto mu podhodil falošné dôkazy

Zisťuje to vyšetrovateľ ministerskej inšpekcie. Televízii Markíza potvrdil, že vo veci vedie trestné stíhanie pre marenie spravodlivosti.

Roman Mikulec.
Roman Mikulec. Foto: TV Markíza

Kauza bývalého šéfa vojenského spravodajstva, ktorého súdili za vynášanie tajných informácií, má dohru. Roman Mikulec má po siedmich rokoch šancu dozvedieť sa mená tých, ktorí mu dôkaz do auta podhodili.

Zisťuje to vyšetrovateľ ministerskej inšpekcie. Televízii Markíza potvrdil, že vo veci vedie trestné stíhanie pre marenie spravodlivosti.

Romana Mikulca zadržali ešte v júni 2013. V jeho aute našli micro kartu s citlivými informáciami. On ale tvrdil, že mu ju tam niekto dal. Vnímal to ako pomstu za to, že upozornil na tunelovanie vojenskej služby.

Roky ho súdili za vynášanie tajných informácií. Vlani v septembri ho definitívne oslobodili. No a prehovoril o tom, koho podozrieva.

„Bol to príslušník vojenského spravodajstva, ktorý to tam dal a spolupracoval s tým policajtom, ktorý to našiel," tvrdil pred časom Mikulec

Jeho bývalí kolegovia od tajných to odmietajú. Policajt, ktorý kartu našiel, nám na otázky v minulosti neodpovedal. Faktom je, že spravil pri prehliadke Mikulcovho auta množstvo chýb.

Dionýz Holocsy to priznal aj pred súdom. V tom čase pracoval na NAKA. Pol roka po zásahu sa stal šéfom 1. Oddelenia protidrogovej jednotky v Bratislavskom kraji. Mikulec si myslí, že post dostal za odmenu.

O funkciu pri nedávnej reorganizácii elitnej jednotky prišiel. Teraz odchádza nadobro.

Dionýz Holocsy podľa našich informácií sám podal žiadosť o odchod do civilu. Odísť má o dva mesiace.

Roman Mikulec, teraz už novozvolený poslanec národnej rady, sa možno po siedmich rokoch dozvie, kto za kauzou stojí.

Podľa paragrafu a odsekov z uznesenia hľadajú tých, ktorí predložili dôkaz, o ktorom vedeli, že je sfalšovaný a vydávali ho za pravý. Pritom mali mať v úmysle zmariť alebo sťažiť Mikulcovi uplatnenie jeho základných práv a slobôd.

Zatiaľ v tejto veci nikoho konkrétneho neobvinili. No za tento skutok hrozí väzenie na tri až osem rokov. Prípad budeme sledovať aj ďalej.

Pozrite si aj reportáž

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?