16. 03. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Jankovská mala v mobile ďalší zaujímavý kontakt. Komunikáciu s Kočnerom však stále odmieta

Naopak autentickosť správ potvrdil svedok Vladimír Sklenka aj David Lintner.

Monika Jankovská prichádza na Špecializovaný trestný súd.
Monika Jankovská prichádza na Špecializovaný trestný súd. Foto: TASR/Monika Jankovská

Už dvaja sudcovia potvrdili, že komunikácia Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema je pravá. Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská sa však stále bráni tým, že s jeho telefónom mohol niekto manipulovať. Zaujímavý kontakt však vydal aj jej mobil.

Moniku Jankovskú poslal sudca špecializovaného trestného súdu Peter Pulman za mreže, aby neovplyvňovala svedkov. Roky mala ako štátna tajomníčka pod palcom justíciu. Podľa vyšetrovateľa a prokurátorky ovplyvňovala nielen kauzu zmenky, ale aj ďalšie. A mala za to brať peniaze.

V uznesení o obvinení, ktoré má Televízia Markíza k dispozícii, prokurátorka píše, že Jankovská mala v kontaktoch v aplikácii Threema viacerých obvinených sudcov. Napríklad Miriam Repákovú, ktorá sa priznala a prisľúbila spoluprácu

Mala tam aj Ľuboša Sádovského či Gabrielu Buľubášovú. No jej telefón vydal aj ďalší zaujímavý kontakt. V uznesení sa objavilo meno Robo Krajmer. Rovnako sa volá aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Post opustil po tom, čo sa prevalilo, že sa objavil na mieste činu dvojnásobnej vraždy vo Veľkej Mači.

 

S Jankovskou ho spája kauza trenčianskeho podniku Fatima. Toho sa v minulosti aj údajne s jej pomocou chcel zmocniť mafián Peter Čongrády. Pôvodných majiteľov poslala ako sudkyňa do väzby a mala za to vziať peniaze. O pár rokov neskôr spravovala práve tento podnik manželka Roberta Krajmera.

Monika Jankovská akúkoľvek vinu odmieta. Už v minulosti sa vyjadrila, že Mariana Kočnera nepozná. Podobne sa vyjadrila aj k celej komunikácii z aplikácie Threema. Podľa nej s telefónom mohol niekto manipulovať. Polícii ho odovzdal exsiskár Peter Tóth.

Naopak autentickosť správ potvrdil svedok Vladimír Sklenka aj David Lintner.

Bývalá štátna tajomníčka však na tlačovke, keď sa vzdávala funkcie, oznámila, že dostala obálku s troma verziami správ z Threemy.

„Komunikácia prebiehala medzi mne neznámymi osobami. Niekto alebo niektorí disponujú viacerými verziami komunikácie Mariana Kočnera. Táto komunikácia bola plná vulgarizmov, znevažujúcich prezývok."

Sudca v uznesení na margo dôkazu uviedol, že ho možno považovať za obranu. Podľa neho bola komunikácia vytvorená narýchlo. Kto si však dal tú námahu a prečo?

Monika Jankovská podala voči väzbe sťažnosť, rovnako ju podal aj prokurátor. Najvyšší súd bude rozhodovať v najbližších dňoch.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?