18. 03. 2020 13:50 , článok bol aktualizovaný 18. 03. 2020 14:06 | BRATISLAVA/TASR

Pre nákladné autá otvorili priechod Šahy, polícia upúšťa od niektorých pokút

Týka sa to napr. osvedčení vozidiel na prepravu nebezpečných veci.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Hraničný priechod Šahy je prejazdný pre nákladnú dopravu. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

O otvorení priechodu Šahy rokoval policajný prezident Milan Lučanský s prezidentom policajného zboru Maďarska.

Dôvodom boli stovky kamiónov, ktoré sa podľa polície nachádzali v kolónach v Bratislave a okolí.

NAŽIVO z hraničného priechodu Šahy

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 18. marca 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia až do odvolania nebude ukladať sankcie kamionistom a vodičom z povolania, ktorým dňom 15. marca skončila platnosť vybraných dokladov. Týka sa to osvedčení vozidiel na prepravu nebezpečných vecí (ADR) alebo preukazu vodiča ADR, protokolu z periodickej prehliadky záznamového zariadenia alebo karty vodiča, ktorá je určená na prevádzku vozidla vybaveného záznamovým zariadením.

Tiež kvalifikačnej karty vodičov, ktorí ju potrebujú podľa zákona o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov a dokladov o zdravotnej spôsobilosti vodičov, pre ktorých táto povinnosť vyplýva z ustanovení zákona o cestnej premávke. Možno prepravovať nebezpečné veci aj na základe osvedčenia o schválení vozidla na prepravu ADR, ktorého platnosť skončila po 15. marci.

Predĺženie platnosti osvedčenia o schválení vozidla na prepravu ADR sa podľa Bárdyovej vykonáva prostredníctvom technickej kontroly na prepravu nebezpečných vecí v priebehu jedného mesiaca pred dátumom platnosti alebo po tomto dátume platnosti.

"Z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie v SR a z dôvodu zatvorenia všetkých staníc technickej kontroly sa do tejto lehoty nebude zarátavať lehota zatvorenia staníc technickej kontroly," povedala Bárdyová. Prevádzkovatelia vozidiel tak majú mať dostatočnú lehotu na vykonanie technickej kontroly na prepravu ADR.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?