18. 03. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Sudkyňu z Kočnerovej Threemy chceli vyzliecť a kopať. Napísali to v liste jej šéfovi

Zuzane Maruniakovej napísali v liste dokonca konkrétny deň, kedy jej chcú ublížiť.

Zuzana Maruniaková.
Zuzana Maruniaková. Foto: TV Markíza

Dnes už bývalú sudkyňu, ktorá odklepla Marianovi Kočnerovi vyše osemmiliónovú zmenku, chceli vyzliecť a kopať. Zuzane Maruniakovej dokonca napísali konkrétny deň, kedy to plánujú. Bolo to rok a pol po tom, čo spornú kauzu rozhodla.

Monika Jankovská ju v komunikácii s Marianom Kočnerom nazvala absolútnou hlupaňou. Podľa prokurátorky Zuzanu Maruniakovú v zmenkovom procese bývalá štátna tajomníčka riadila.

List plný vyhrážok

Takmer rok a pol po rozsudku prišiel na Okresný súd v Petržalke list z Košíc. V tom čase bola Maruniaková na materskej. List bol adresovaný vedeniu súdu a neznáma doktorka práv žiadala, aby tam sudkyňa Maruniaková 21. augusta 2019 bola.

„V ten deň prvá dohodnutá skupinka ľudí ju plánuje vyzliecť donaha... Druhá dohodnutá skupinka ľudí jej plánuje z kancelárie cez oblok povyhadzovať veškerý inventár. Taká krava s osratým titulom Mgr. tam nemá čo robiť. Ak nám vyjdete v ústrety, vašu snahu oceníme," napísal neznámy v liste.

Preverovali to policajti z Petržalky. Vypočuli ženy, ktoré sa volajú či volali za slobodna tak, ako uvádza neznámy. Obe to popreli s tým, že sudkyňu nepoznajú. Samotná Maruniaková podozrenie voči konkrétnej osobe nemala. Tvrdila, že vyhrážkam neprikladá vážnosť. Počas pôsobenia ich vraj zažila bežne.

Sudkyňu chránili

V uznesení však poverený policajt píše, že v deň, keď ju mali prísť zlynčovať, predsa len ochranu mala. Bola doma. Príslušník justičnej stráže vypovedal, že na súd nakoniec nikto neprišiel. Zuzanu Maruniakovú tiež nikto nenavštívil. NAKA jej zaklopala až na druhý deň, prišli po mobil... Bol 22. august. No a ona sa vraj bála otvoriť.

Policajti o vyhrážkach rozhodli dva mesiace po tom, ako list prišiel na súd. Vinníka nenašli. „S prihliadnutím na spôsob vykonania činu a jeho následky považujem konanie neznámeho páchateľa za úmyselné narušenie občianskeho spolunažívania...," uvádza v uznesení.

"Vo Vami uvedenom prípade poverený príslušník PZ predmetné trestné oznámenie z dňa 21. 10. 2019 odovzdal Okresnému úradu Bratislava na prejednanie priestupku," dodala hovorkyňa Krajskej polície v Bratislave Veronika Slamková.

Obvinená z dvoch skutkov

Zuzana Maruniaková čelí obvineniu z prijímania úplatku a zneužívania právomocí. Hrozí jej až 10-ročné väzenie. Tri dni strávila v policajnej cele. Na slobodu ju pustil sudca špecializovaného súdu.

Prihliadol na to, že sa vzdala talára a je osamelou matkou. Už vo štvrtok najvyšší súd rozhodne, či ju budú stíhať na slobode alebo za mrežami.

Reportáž do Televíznych novín pripravila redaktorka Zuzana Ferenčáková.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?