28. 03. 2020 08:32 | BRATISLAVA/TASR

Učitelia majú sviatok, minister im ďakuje za kreatívnosť a prispôsobenie sa

Prosí ich, aby boli v tejto situácii ústretoví aj smerom k rodičom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ďakuje všetkým pedagógom, ktorí odvádzajú prácu v aktuálnej náročnej situácii v súvislosti so šíriacim sa novým koronavírusom. Uviedol to pri príležitosti sobotného Dňa učiteľov.

"Ďakujem im, že sú veľmi kreatívni a dokážu sa prispôsobiť niečomu, na čo sme neboli nejakým spôsobom pripravení," povedal. Ako doplnil, na druhej strane ich zároveň prosí, aby boli v tejto situácii ústretoví aj smerom k rodičom, pretože "oni to majú tak isto náročné, tak ako to máme náročné my všetci."

Morálne ocenenia v rezorte školstva nesúce meno svätého Gorazda sú najvyšším stupňom ocenenia v rezorte a udeľujú sa od roku 1999. Udeľujú ho ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógom, školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov.

Ako uviedol odbor komunikácie a protokolu rezortu, vzhľadom na aktuálnu situáciu, počas ktorej je prvoradé zabezpečiť ochranu zdravia a života občanov, sa oceňovanie pedagógov odkladá.

Na Slovensku sa Deň učiteľov slávi 28. marca ako spomienka na narodenie Jana Amosa Komenského. V iných krajinách si pedagogickí pracovníci svoj deň pripomínajú 5. októbra. Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) ho v roku 1993 vyhlásila za Medzinárodný deň učiteľov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?