02. 04. 2020 17:31 | TRENČÍN/TV Markíza

Bývalý policajt z Trenčína, ktorý sa podieľal na okrádaní dôchodcov, spoznal svoj trest

Obhajca bývalého policajta prezradil, že jeho klient je s trestom na základe dohody spokojný.

Policajta z Trenčína, ktorý kryl dnes už odsúdeného kriminálnika, odsúdili.
Policajta z Trenčína, ktorý kryl dnes už odsúdeného kriminálnika, odsúdili. Foto: TV Markíza

Mal stáť pevne na strane zákona, no prešiel na druhú stranu. Policajta z Trenčína, ktorý kryl dnes už odsúdeného kriminálnika, odsúdili. S prokurátorom uzavrel dohodu. Policajt mal podľa obžaloby kryť trestnú činnosť muža, ktorý nemal problém okrádať aj starých a bezmocných ľudí. Posledným, koho okradli, bola starenka z Trenčína. Zobrali jej celý dôchodok.

Policajt mal zlodejovi dokonca hovoriť, čo má robiť a kedy to má robiť. Ako v prípade vykradnutej herne, odkiaľ zlodej s kumpánmi odniesol trezor s hotovosťou. Obvinenému policajtovi odovzdal štvrtinu podielu z 2800 eur, ktoré sa nachádzali v trezore. Policajta ešte koncom minulého roka obvinili zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Dnes už bývalý policajt sa na súde ku všetkému priznal a vypočul si trest.

"Okresný súd uložil obvinenému podmienečný trest odňatia slobody vo výmere tri roky, určil mu skúšobnú dobu v trvaní tri roky a zároveň mu uložil aj peňažný trest vo výške tri tisíc eur," uviedol Roman Tarabus, hovorca súdov v Trenčíne.

Obhajca bývalého policajta prezradil, že jeho klient je s trestom na základe dohody spokojný. Rozsudok je právoplatný. Okrem toho sa bývalý policajt päť rokov nesmie zamestnať v žiadnej z ozbrojených zložiek. 

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?