28. 04. 2020 20:51 | STREČNO/TASR

Bezohľadný vodič v Strečne zabil chodca, následne pokračoval v jazde

Polícii sa ho následne podarilo zastaviť.

Auto, ktoré zachytilo chodca.
Auto, ktoré zachytilo chodca. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

K tragickej dopravnej nehode došlo v utorok podvečer na ceste I/18 medzi Žilinou a Martinom v katastri obce Strečno.

Podľa predbežných informácií mal vodič tmavej Škody Superb z doposiaľ nezistených príčin zachytiť chodca, ktorý nehodu neprežil. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že po kontakte s chodcom vodič nezastavil a pokračoval v jazde smerom na Martin. "Na základe vyhláseného pátrania policajné hliadky unikajúceho vodiča zastavili pri obci Krpeľany v okrese Martin," doplnila Balogová.

"Polícia sa touto cestou obracia na verejnosť, najmä vodičov, ktorí sa v čase medzi 17.00 h a 17.20 h pohybovali na ceste I/18 medzi Žilinou a Krpeľanmi.  Ak disponujú kamerovým záznamom zachytávajúcim jazdu tmavomodrej Škody Superb v smere Žilina - Martin - Ružomberok, prípadne by mohli k jazde vodiča tohto vozidla alebo k stretu tohto vozidla s chodcom poskytnúť dôležité informácie, aby ihneď kontaktovali linku 158. Prípadne aby napísali správu na oficiálnu facebookovú stránku Polícia Slovenskej republiky," vyzvala krajská policajná hovorkyňa.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?