04. 05. 2020 12:59 | BRATISLAVA/TASR

Kamarát chcel pomôcť kamarátovi, ktorý spadol do šachty. Náhodou našli u neho drogy

Mužov zákona chcel dokonca aj podplatiť.

Drogy v aute Bratislavčana.
Drogy v aute Bratislavčana. Foto: Facebook/Polícia Bratislavský kraj

Policajti druhého bratislavského okresu obvinili 30-ročného Juraja G. z drogovej trestnej činnosti. Pervitín, MDMA, kokaín a marihuanu uňho našli po tom, ako zavolal policajtov na pomoc kamarátovi.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti v sobotu (2. 5.) nadránom zaznamenali bratislavskí policajti oznámenie o mužovi, ktorý mal spadnúť do šachty na Bajkalskej ulici. Po vytiahnutí ho privolaní záchranári previezli do nemocnice.

„Oznamovateľ následne policajtom pri preverovaní, ako došlo k tejto udalosti, uviedol, že na danom mieste čakal aj s kamarátom na známeho mechanika, pretože sa mu pokazilo auto. Jeho kamarát mal po vystúpení z vozidla ísť k blízkym stromom vykonať malú potrebu, kde si nevšimol šachtu, do ktorej spadol," uvádzajú policajti.

Drogy v aute Bratislavčana.
Drogy v aute Bratislavčana. Foto: Facebook/Polícia Bratislavský kraj
 

Príslušníci chceli vodičovi skontrolovať doklady od auta. Počas toho, ako ich hľadal v kufri, tam spozorovali viaceré vrecká s tlakovým uzáverom a mikrováhu. Vzhľadom na to si vyžiadali od prokurátora súhlas na prehliadku vozidla, počas ktorej našli 2 205 obvykle jednorazových dávok metamfetamínu, šesť dávok MDMA, 16 dávok kokaínu a jednu dávku marihuany. Po tom, ako policajti muža zadržali, im mal ponúkať peniaze, hodinky, ale aj samotné drogy, ak danú vec „nebudú riešiť".

V tejto súvislosti bude preverovať podozrenie z korupcie Národná kriminálna agentúra.

Po zadržaní podozrivého Bratislavčana obvinili z drogovej trestnej činnosti, za ktorú mu hrozí desať až 15 rokov väzenia. Vyšetrovateľ žiada väzbu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?