11. 05. 2020 17:21 | PARTIZÁNSKE/TV Markíza

Syn prepadol otca pre peniaze. Keď sa mu nepáčila suma, ktorú dostal, dobil ho

Keďže už za krádeže sedel, môže dostať tvrdší trest.

Muž, ktorý prepadol otca v Partizánskom.
Muž, ktorý prepadol otca v Partizánskom. Foto: TV Markíza

Prišiel o prácu v Rakúsku a zháňal peniaze. Bizarné je, že okradol toho najbližšieho. Muž lúpežne prepadol vlastného otca. Pred súd prišiel spútaný a asi aj zmierený so svojím osudom. Hrozí mu až 12 rokov za mrežami.

Ako nám povedala vedúca oddelenia komunikácie trenčianskej krajskej polície Danka Adámiková, vyšetrovateľ vzniesol 32-ročnému mužovi obvinenie zo zločinu lúpeže.

Obvinený stretol na ulici v Partizánskom otca, od ktorého si pýtal peniaze. Dostal 20 eur, ale to mu nestačilo. Chcel viac a na otca zaútočil. Mal ho viackrát fyzicky napadnúť do oblasti hlavy. „Poškodený mal spadnúť na zem, pričom mu mala z vrecka vypadnúť peňaženka, ktorú obvinený zdvihol a mal z nej vybrať 100 eur," uviedla k prípadu Adámiková.

Prázdnu peňaženku potom hodil dobitému otcovi a odišiel. „Môžem potvrdiť zásah záchranárov, ktorých sme vyslali na pomoc k údajne napadnutému a zranenému mužovi. Ošetrili ho a s úrazom hlavy previezli do nemocnice," ozrejmila hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Policajti útočiaceho syna našli a zaistili. Ten už v minulosti sedel za krádeže. Povedal im, že sa vrátil z Rakúska a nemá prácu. To, že prepadol vlastného otca, mu bolo asi jedno.

„Keď dokázal takto konať, ako konal, tak pravdepodobne ide o psychicky narušenú osobnosť, ktorá môže mať disociálne črty. Úlohu tam mohol zohrať alkohol. Nemusel byť aktuálne pod vplyvom, ale pokiaľ v minulosti alkoholu holdoval, prípadne požíval drogy, tak fungovanie mozgu je poškodené," myslí si psychiatrička Darina Hrabovská.

Sudca bol nekompromisný a muža poslal do väzby, kde bude čakať na pojednávanie. Podľa právnika Róberta Pietrika sudca môže zohľadniť aj to, že tento trestný čin bol spáchaný voči blízkej osobe a 32-ročný muž môže dostať aj tvrdší trest.

Reportáž pripravil Peter Ziman.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?