14. 05. 2020 17:00 | TOČNICA/TV Markíza

Z rodinnej tragédie v Točnici sa miestni nevedia spamätať. Otec (†57) už o jedného syna prišiel

Údajne sa mal zastreliť.

Vyšetrovatelia v Točnici, kde zomrel otec (†57) a päťročný syn.
Vyšetrovatelia v Točnici, kde zomrel otec (†57) a päťročný syn. Foto: Reflex

Mohla to byť aj vražda. Smrť malého chlapca a jeho otca v stredu (13. 4.) vydesila obyvateľov Točnice, obce v okrese Lučenec. Dve zastrelené telá, ležiace v izbe, sú stále záhadou. Ako a čo sa presne stalo, naďalej zisťujú.

Po obci sa od stredy nerozpráva o ničom inom len o dvoch telách, ktoré ležali v izbe rodinného domu. Päťročný chlapček i jeho otec mali prestrelenú hlavu. Zbraň bola takisto v izbe.

„Vysvetľujem si to tak, že niečo sa tomu chlapcovi stalo, maminka nebola doma a on to nezvládol a ublížil aj sebe," myslí si pracovníčka obecného úradu.

Kým jedna časť obyvateľov verí verzii o nešťastí a následnej samovražde, tá druhá spomína vraždu a samovraždu. Niektorí si myslia, že otec zastrelil syna a potom seba. Ich mama Martina nebola doma.

Tragédia v Točnici.
Tragédia v Točnici. Foto: TV Markíza,
 

Na nebohého 57-ročného Jozefa nikto nemá zlého slova. Susedia ich vnímali ako slušnú a zámožnú rodinu. Sú prekvapení, niektorí ich videli ešte v utorok v dedine. „Veľmi dobrí ľudia, neviem si to predstaviť, že by plánoval niečo také, nie. Neviem, čo sa tam mohla stať, či to bol skrat," konštatovala úradníčka.

Údajne otec zle znášal smrť prvého syna. Ten sa v minulosti vraj zastrelil. Čo sa však stalo v stredu v dome pri Lučenci, je stále záhadou, podobne ako aj auto stojace v blízkosti miesta činu s rozbitým zadným sklom.

Reportáž spracoval Marián Vladovič a Marek Šilhavík.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?