18. 05. 2020 15:41 | KOŠICE/tvnoviny.sk

Mladík sa zavrel s príbuznou v byte a ublížil jej. Predtým zakričal: Nikde nejdeš

Košičanke sa podarilo vymaniť z jeho zovretia vďaka duchaprítomnosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Sandu Herta/shutterstock.com

Na uplynulý víkend nebude určite v dobrom spomínať 48-ročná Košičanka, ktorá zažila scénu ako z hororového filmu. V byte ju totiž zamklo jej 21-ročný blízky rodinný príbuzný, kľúče si strčil do vrecka a stihol ešte zakričať: „Nikde nejdeš".

Držal ju v jednej izbe, zakryl jej ústa, aby nekričala. Zobral jej aj mobilný telefón, za ktorým sa žena snažila natiahnuť. Chcela si totiž zavolať pomoc. Po čase sa Košičanke podarilo vymaniť z mladíkovho zovretia vyslobodiť. Následne sa rozbehla k dverám, ktoré jej príbuzný Boris pootvoril, ale pri útoku narazila do nich hlavou a spadla na zem.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Tinnakorn jorruang/shutterstock.com
 

Ako ďalej uviedla k prípadu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová po páde ju znovu odvliekol do izby, kde ju držal, aby z nej nemohla odísť. Keď sa muž postavil, Košičanka sa rozbehla k oknu a začala volať o pomoc. Príbuzný ju od neho odsotil a kričal cez okno, že „je šalená".

Žene nechýbala duchaprítomnosť a využila túto situáciu. Uchmatla zo stola kľúče od bytu položené na stole, odomkla si a vybehla na chodbu bytovky. Začala kričať a mladý príbuzný z bytu vybehol a ušiel.

O chvíľu ho zadržali policajti a odviezli ho do cely. Borisa už obvinil vyšetrovateľ zo zločinu obmedzovania osobnej slobody, žiada ho poslať za mreže. Ak mu dokážu vinu, že dostať až osem rokov.

Mladíkova príbuzná sa bude zo zranení liečiť asi týždeň.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?