21. 05. 2020 19:00 | ZLIECHOV/TV Markíza

Sériový vrah? S obeťami narábal brutálne, na konte ich môže mať viac, ako mu pripísala polícia

Prípad tento rok defintívne uzavreli.

Vrahovi zo Zliechova pripísali tri vraždy.
Vrahovi zo Zliechova pripísali tri vraždy. Foto: TV Markíza

Prípad sériového vraha policajti už uzavreli. Miroslavovi Lehotskému pripisujú tri obete.

Lehotský sa k vraždám priznal po tom, čo ho zavreli za týranie dieťaťa. Zabíjať mal minimálne trikrát. Vyšetrovateľom opísal, ako to robil.

„Všetky obete boli likvidované spálením, priebeh tých skutkov je veľmi brutálny," povedal vtedajší riaditeľ NAKA Peter Hraško ešte v júli 2017.

Prvýkrát mal vraždiť v roku 2010. Obeťou bola jeho partnerka, ktorá ho údajne chcela opustiť. Pred zaškrtením s ňou mal mať pohlavný styk. Potom ju rozštvrtil a spálil. Rovnaký priebeh mala mať aj ďalšia vražda mladej mamičky Moniky o dva roky neskôr. Jedného dňa zmizla spolu s jedenapolročnou dcérkou.

Muž istý čas žil v Zliechove, kde mal prenajatý dom. Policajti prehľadali kozub na dvore aj iné miesta, aby našli dôkazy. Miroslav Lehotský im ukázal, kde potom popol rozsypal.

Ďalšou jeho obeťou má byť muž. Miroslavova posledná priateľka Lucia vraj na vlastné oči videla, ako uškrtil jej vtedajšieho priateľa šnúrkou od teplákov. Sama ho zavolala a pustila do bytu vraj s tým, že ju muž týra. Po vražde Lehotský nebohého podľa vlastných slov položil do vane. Tela sa zbavil na druhý deň, žena mu dala kľúče od bytu. Mužovi vraj polámal kosti a odrezal hlavu, aby sa zmestil do kufra.

Vyšetrovanie vrážd po takmer troch rokoch uzavreli. Dve z nich mal Miroslav dokonca vopred pripravovať. Potvrdilo nám to policajné prezídium.

"Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry 13. mája tohto roku vec ukončil s návrhom na podanie obžaloby a v súčasnosti je na úrade špeciálnej prokuratúry," uviedol hovorca prezídia Michal Slivka.

Miroslav Lehotský bol podozrivý z viacerých likvidácií. Po jeho možných obetiach pátrali aj v Česku, kde istý čas žil. No a stále nie je jasné, kde je dcérka jeho zavraždenej partnerky.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková. Upozorňujeme, že reportáž nie je vhodná pre deti a ľudí s citlivou povahou.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?