26. 05. 2020 12:11 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Fico nemal na tlačovke rúško: Nahláste ma na políciu, dajte mi putá a zatvorte

Stále platí, že ľudia v interiéroch musia povinne nosiť rúška.

Robert Fico bez rúška na tlačovej besede.
Robert Fico bez rúška na tlačovej besede. Foto: TV Markíza

Predseda najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico prestúpil v utorok (26. 5.) pred novinárov bez ochranného rúška, čo by podľa platného nariadenia úradu verejného zdravotníctva nemalo byť. Podľa nariadenia v súvislosti so situáciou pre koronavírus naďalej platí, že v interiéroch ich musíte nosiť.

Keď sa ho na tlačovej besede opýtali prečo ho nemá, že je od nich vzdialený dva metre. "Dajte mi meter, som dva metre od vás. Nahláste ma na políciu, dajte mi putá a zatvorte ma. Prepáčte, ale ... Myslím si, že by sme sa mali aj trochu spamätať, pretože robíme veľkú bublinu z niečoho, čo tak celkom nie je," vyhlásil.

Fico tvrdí, že dodržiaval všetky pravidlá a robil všetko tak, ako bolo treba.  "Kľudne ma nahláste. Dajte si rúško a rozprávajte hodinu. Potom pochopíte o čom sa bavíme," dodal.

 

Gröling ako prvý politik nemal na verejnosti rúško

Šéf sociálnych demokratov nebol prvý politik,ktorý nemal na verejnosti rúško. Na začiatku koronakrízy naň zabudol aj minister školstva Branislav Gröhling. Za svoje konanie sa ospravedlnil a povedal, že zaplatí pokutu a prispeje do Fondu vzájomnej pomoci. Podľa výpisu z účtu prispel do fondu 21. apríla sumou 1 349,30 € a  tento mesiac 2 349,30 €.

Igor Matovič obslúžil čašníka na úrade vlády.
Igor Matovič obslúžil čašníka na úrade vlády. Foto: Facebook/Igor Matovič
 

Rúško nemal na videu, ktoré nakrútil Boris Kollár, ani premiér Igor Matovič pri obsluhovaní čašníka na úrade vlády.

Povinnosť nosiť rúška na verejnosti zaviedol ÚVZ ako jedno z opatrení pred zabránením šírenia koronavírusu. Nariadenie platilo od 25. marca, ale od 20. mája hygienici nosenie rúško trošku uvoľnili pre niektoré skupiny ľudí napríklad v exteriéri ho nemusia mať ľudia alebo skupina osôb z jednej domácnosti, ktorí budú minimálne päť metrov od iných ľudí. Rúško nie je povinné ani pri športe vo vnútorných či na vonkajších športoviskách.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?