27. 05. 2020 20:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Po 20 rokoch sa Smer začína štiepiť. V strane sa formujú dve krídla

Peter Pellegrini má na svojej strane dosť ľudí, aby si založili vlastný klub.

Peter Pellegrini a Robert Fico.
Peter Pellegrini a Robert Fico. Foto: TASR

Po dvoch desaťročiach súladu a jednoty sa strana Smer začína štiepiť. Peter Pellegrini má na svojej strane časť predsedníctva aj regionálnych štruktúr. Ďalší straníci sa však zastávajú Roberta Fica. Smer pod tlakom Pellegriniho, zdá sa, speje k rozkolu.

Verejná bitka je v plnom prúde. Korunný princ totiž vyzval otca zakladateľa na súboj. A Robert Fico zvoláva vlastnú armádu.

Do boja sa zaňho pustilo hneď niekoľko poslancov. Na Facebooku sa ho zastal exminister financií Ladislav Kamenický, no viac sa vyjadriť nechce.

Podpredseda Juraj Blanár napísal, že nemôže mlčať. Celý deň však zaňho hovorí len záznamník.

 

Jasnú stranu si však vybral Ľuboš Blaha. Vyzývateľ predsedu je na jeho vkus príliš liberálny.

Podľa našich informácií má Peter Pellegrini na svojej strane minimálne súčasných 10 poslancov Smeru - dosť na to, aby si v parlamente založili vlastný klub. Bol by síce výrazne menší ako zostatok Smeru, no nechýbali by mediálne známe tváre.

V Smere sa tak pomaly, ale isto formujú dve krídla. K Petrovi Pellegrinimu sa verejne pridali aj dvaja podpredsedovia. Sú s ním menej známi nováčikovia či časť regionálnych štruktúr.

Predseda odkazuje kritikom, že od Smeru dostali životnú kariérnu šancu a teraz je čas niečo pre stranu spraviť. Exministerka Saková reaguje, že si v čase masových protestov nesadala práve do pohodlnej funkcie, ale do mimoriadne horúceho kresla.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?